بخريد و بخوانيد ...
سقوط: مجموعه‌ی هفتمین برج (کتاب اول)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

سقوط: مجموعه‌ی هفتمین برج (کتاب اول)

(The Fall)
نویسنده: گارت نیکس (Garth Nix)
ترجمه: مینا طالب‌لی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1395 (چاپ 1)
قیمت: 12000 تومان
تعداد صفحات: 184 صفحه
شابك: 978-600-182-186-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 13 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'سقوط: مجموعه‌ی هفتمین برج (کتاب اول)':

تال تمام عمر از خانه‌اش در دژ اسرارآمیزِ "هفت برج" بیرون نرفته. روزی ناگهان به او می‌گویند پدرش مرده؛ حفظ امنیت خانواده بر دوش او می‌افتد اما از خطری که قرار است خانواده و دنیایش را از هم بپاشاند بی‌خبر است.

وقتی بلا نازل می‌شود، مجبور می‌شود از "برج سرخ" بالا برود تا "خورسنگ" بدزد، به نوک برج می‌رسد و ...

... بعد به دنیای غریب و ناشناخته‌ی "سپربانوها" و "یخناوها" و جادوهای پنهان سقوط می‌کند. آنجا تال با دشمنی رودرو می‌شود که جانش را نجات می‌دهد و آینده‌ی او و خانواده‌اش را در دست دارد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"تال دستش را دراز کرد و خودش را از گل میخِ بعدی که از دیوارِ برج بیرون زده بود بالا کشید. ایستاد تا نفس تازه کند و به پایین به برج سرخ نگاه کرد و بعد مسیر نگاهش را تا چراغ‌های چشمک‌زنِ اطرافِ ساختمان‌های اصلیِ دژ ادامه داد. فاصله‌شان بسیار زیاد بود؛ آن هم از ارتفاعی چنان زیاد که تال را به سرگیجه انداخت.

تندی سرش را بالا گرفت.

باد شدیدتر از چیزی بود که توقعش را داشت. دورتادورِ برجِ سرخ زوزه می‌کشید و بعد در میان شش برجِ دیگر می‌پیچید و پیش می‌رفت و دوباره با قدرتی بیش‌تر از پیش به سمت او برمی‌گشت. هوا هم یک‌بند سردتر می‌شد و هرچند "خورسنگِ" تال بخشِ اعظم سرما را دور می‌کرد، صعودش مدام دشوارتر می‌شد.

دو ساعت طول کشیده بود تا تال به استراحت‌گاهِ فعلی‌اش برسد؛ صعودی دشوار بود از میان گل‌میخ‌ها و میل‌ها و ناودان‌ها و تراش‌خوردگیِ سنگ‌ها که سرتاسرِ برج را پوشانده بودند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!