بخريد و بخوانيد ...
محفل گنگ‌ها
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

محفل گنگ‌ها

(The Mime Order (The Bone Season))
نویسنده: سامانتا شنن (Samantha Shannon)
ترجمه: حسین شهرابی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1395 (چاپ 1)
قیمت: 190000 تومان
تعداد صفحات: 677 صفحه
شابك: 978-600-182-174-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'محفل گنگ‌ها':

نیمه‌ی دوم قرن بیست و یکم. بسیاری از شهرهای بزرگ جهان تحت تسلط نیرویی امنیتی است به نام "قلمه". پِیج ماهونی در دنیای زیرزمینیِ خلافکارهای "لندن قلمه" کار می‌کند و عضوی از دار و دسته‌ی "هفت مُهر آخرالزمان" است. کارش اما حتا با معیارِ خلافکارها هم غریب است: گردآوری اطلاعات از طریق رخنه در ذهنِ دیگران. پیج "رؤیانورد" است، یعنی رده‌ی کمیاب و خاصی از "روشن‌بینان"؛ اما روشن‌بینان در دنیای تحت فرمان قلمه بزرگ‌ترین مجرمان هستند، چون هر نوع فعالیت مرتبط با روح و ماورا در حکومت قلمه قدغن است.
در کتاب فصل استخوان، قلمه پیج را دستگیر می‌کند و به زندانی مخوف می‌فرستد به نام "شئول یک". پیج در زندان می‌فهمد قدرتی در پشت پرده وجود دارد بسیار پلیدتر و عظیم‌تر از قلمه. شئول یک در اختیار نژادی قدرتمند و فراطبیعی است به نام "رِفائیم". روشن‌بین‌ها ارزشِ زیادی برای رفائیم دارند؛ اما تنها در مقام سرباز و کارگر.
پیج ماهونی سرانجام با همکاری یکی از زندانبان‌های خود به نام "سِماک مِشارتیم" یا "حارس" که از رفائیم است، شورشی به راه می‌اندازد و همراه با چندین روشن‌بینِ دیگر می‌گریزد، اما دردسرهایش تازه شروع شده‌اند: بسیاری از بازمانده‌های آن زندان مفقود شده‌اند و خودش هم تحت‌تعقیب‌ترین فردِ لندن است...
گنگ‌ارباب‌ها و گنگ‌بانوهای حاکم بر خلافکارانِ لندن برای اولین بار پس از سال‌ها جلسه‌ی سرّی‌شان را تشکیل می‌دهند تا سرنوشتِ روشن‌بینانِ لندن را تعریف کنند. اما جامعه‌ی روشن‌بین‌ها هم اسرارِ ظلمانی و اختلاف‌های بسیاری دارد و اتحادشان برای مقابله با قلمه و رفائیم ناممکن است.
قلمه با تمامِ قوای خود به دنبال رؤیانورد است و رفائیمِ قدرتمند هم کم‌کم از سایه‌ها بیرون می‌آیند و روشن‌بینان هم دلِ خوشی از پیج ندارند. پیج بیش از هر زمانِ دیگری به کمک نیاز دارد. اما حارس معلوم نیست کجاست. اما پیج باید سرنوشتِ جهان را تغییر بدهد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"به‌ندرت داستانی از آغاز، آغاز می‌شود. در وضعیت خاص فعلی، راستش من در آغازِ پایان این یکی سر و کله‌ام پیدا می‌شود. هرچه نباشد، داستان رفائیم و قلمه حدود دویست سال پیش از تولد من شروع شد و در چشم رفائیم عمر انسان‌ها به اندازه‌ی یک تپش قلب زودگذر است.
بعضی انقلاب‌ها دنیا را در یک روز زیر و رو می‌کنند. بعضی هم دهه‌ها یا سده‌ها یا بیش‌تر به درازا می‌کشند و بعضی‌هایشان هم هرگز به ثمر نمی‌رسند. انقلاب من با یک لحظه و با یک انتخاب آغاز شد. انقلاب من با شکوفایی گلی در شهری سری در مرز میان جهان‌ها آغاز شد.
باید صبر کنید و ببینید چطور به پایان می‌رسد.
باز هم به قلمه خوش آمدید ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 احسان تقي‌زاده:  عالی...

حتی ذره‌ای نسبت به کتاب اول "فصل استخوان" از هیجان داستان کم نشده است و همچنان با خواندن چند صفحه اول کتاب، دیگر نمی‌شود آن را زمین گذاشت. با توجه به توضیح مناسب و جالبی که مترجم در ابتدای کتاب داده است می‌توان متوجه شد که سامانتا شنن (نویسنده داستان) تبحر زیادی در بازی با کلمات دارد که خواندن داستان را جذابتر هم می‌کند ...
نکته کمی آزاردهنده این است که متاسفانه برخلاف کتاب اول که حدودا داستان به سر و سامانی می‌رسد و کتاب تمام می‌شود، در این کتاب خواننده در وضعیت پا در هوا باقی می‌ماند تا کتاب سوم وارد بازار شود!!