بخريد و بخوانيد ...
عطش مبارزه
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

عطش مبارزه

(The Hunger Games)
نویسنده: سوزان کالینز (Suzanne Collins)
ترجمه: شبنم سعادت
ناشر: افراز
سال نشر: 1397 (چاپ 5)
قیمت: 580000 تومان
تعداد صفحات: 406 صفحه
شابك: 978-964-243-317-9
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.5 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'عطش مبارزه':

در تصویری تاریک از آینده‌ی نزدیک، برنامه‌ی تلویزیونی واقعی و ترسناکی در حال رخ دادن است. دوازده پسر و دوازده دختر مجبورند در رویدادی زنده که "مسابقات عطش مبارزه" نامیده می‌شود، ظاهر شوند. در این مسابقه تنها یک قانون وجود دارد: بکش یا کشته می‌شوی.
وقتی کتنیس اوردین شانزده ساله قدم پیش می‌گذارد تا جای خواهرش را در مسابقات بگیرد، آن را به چشم حکم مرگ می‌بیند. اما کتنیس قبلا نیز در شرف مرگ بوده است. برای کتنیس تلاش برای زنده ماندن عادتی همیشگی است ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"از خواب برمی‌خیزم، سمت دیگر تخت سرد است. انگشتانم را دراز می‌کنم، و گرمای بدن پریم را جستجو می‌کنم اما تنها رویه‌ی کرباسی و زبر تشک را حس می‌کنم. حتما خواب بد دیده و داخل رختخواب مادرم خزیده است. حتما همین کار را کرده است. امروز روز برداشت و جمع‌آوری است.
به آرنجم تکیه می‌دهم. روشنایی اتاق آن‌قدر هست که بتوانم ببینمشان. خواهر کوچکم، پریم، به پهلو خوابیده خود را در آغوش مادرم جمع کرده، و گونه‌هایشان به یکدیگر چسبیده است. مادرم در خواب جوان‌تر به نظر می‌رسد، هنوز خسته و نگران است اما خیلی شکست‌خورده و از پاافتاده نیست. چهره‌ی پریم به تازگی شبنم صبحگاهی است، و مانند اسمش به زیبایی گل پامچال است. یک زمانی مادرم نیز بسیار زیبا بود. یا این‌طور می‌گفتند ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 نیکی جنابی:  کتاب هیجان بسیار زیادی دارد و به هیچ وجه نمی توان پایان آن را حدس زد. عاشق فضای فانتزی کتاب هستم.

 فاطمه عارف‌نژاد:  خیلی موافق نیستم که این سه گانه رو در قفسه ادبیات فانتزی بگذاریم. پادآرمانشهری که سوزان کالینز خلق کرده حرف‌های پنهان زیادی برای گفتن داره که میشه ساعت‌ها در مقام نقد و تحلیل درباره‌اش صحبت کرد.
فضایی که در این داستان با قلمی بسیار توانا توصیف میشه به نظرم به نوعی حقیقت تلخ و گزنده در جهان خودمان اشاره داره، هرچند در ظاهر این دنیای تخیلی و کشور پانم میتونه فقط داستانی باشه برای سرگرمی نوجوان‌ها. اما بخش آزاردهنده ی کتاب (که کم هم نبود!) از دید من عشق مثلثی و کلیشه‌ای و بیش از اندازه اغراق شده‌ی موجود در داستان است که هر طور بهش نگاه می‌کنم ناخوشایند و از آن ترفندهای غیرهنری هالیوودی برای جذب حداکثری بود! البته رمان‌های بزرگ همه عاشقانه‌ای هم با خود دارند، ولی عاشقانه داریم تا عاشقانه ...