بخريد و بخوانيد ...
آدم و حوا

آدم و حوا

نویسنده: محمد محمدعلی 
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1395 (چاپ 3)
قیمت: 175000 تومان
تعداد صفحات: 281 صفحه
شابك: 978-964-8944-83-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 86 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (2.69 امتیاز با رای 16 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'آدم و حوا':

مایه‌ی اصلی داستان آدم و حوا عشق است. همه چیز برمبنای عشق است. عشق خدا به آدم، عشق ابلیس به خداوند و مهم‌تر از همه آن عشقی که زمینی می‌شود. عشق آدم و حوا با همه‌ی ضعف‌ها و قوت‌های بشری. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
کتاب، دفتر اول از سه‌گانه‌ی "روز اول عشق" است. مجموعه‌ی سه کتاب نویسنده که به داستان آفرینش و اسطوره‌های مرتبط با آن می‌پردازد.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"آدم به هنگام مرگ، سی صحیفه به برادرم شیث سپرد تا راهنمایی باشد برای فرزندانی که از پی می‌آیند. و من اکنون برآنم تا مضامینی از آن صحایف را برای یکی از فرزندان آدم، مهران صبور، بازگویم تا بداند که جهان بر چه پایه بوده، و چگونه با عشق خدای به آفرینش استوار شده است. البته نیمی از تاکید بر احوال آدم و حوا در زمین است. همان‌طور که او خواسته است.
خدای با عشقی که…
خدای با عشقی که در خود نهاده بود، زمین را در دو روز آفرید. کوه‌های سنگین بر آن استوار کرد. ساکنانی از جنس جن بر آن مستقر فرمود. پس آسمان و از پس آن عرش را آفرید. خورشید و ماه را آفرید. آن‌گاه فرشتگان را پدید آورد، که تسبیح و تقدیسش کنند. عبادت وی را قیام دارند تا مایه‌ی استواری آسمان‌ها بر فراز زمین شوند …"

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا بیابید.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 معصومه اطيابي:  آدم و حوا كتابي بود كه از ادبياتش بسي لذت بردم. اينقدر زيبا داستان آدم و حوا نوشته شده بود كه هر روز كه اندكي از آن را مي‌خواندم تا پايان روز حال و هواي ديگري داشتم

 شهلا شهرياري:  نقل متفاوت و بسيار گيرايي از داستاني آشنا. به نظر من بين گزينه شاهكار و سرگرم كننده يك گزينه ديگر مثلا خيلي خوب يا خوب بايد باشد چون فاصله بين شاهكار و سرگرم كننده خيلي زياد است و اين كتاب در رده خيلي خوب قرار داشت. البته از نظر من.

 محسن يوسف‌پور:  به گمانم نويسنده تلاش کرده بود که نثري شاعرانه خلق کند. اما به نظر من در اين امر موفق نبود. نيم متن از نظر من خسته کننده و فاقد جذابيت بود

 سارا باقري:  اين سبك كتاب‌ها و از اين لحن نوشته‌ها را نمي‌پسندم