بخريد و بخوانيد ...
ماجرای عجیب سگی در شب
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

ماجرای عجیب سگی در شب

(The curious incident of the dog in the night-time)
نویسنده: مارک هادون (Mark Haddon)
ترجمه: شیلا ساسانی‌نیا
ناشر: افق
سال نشر: 1402 (چاپ 15)
قیمت: 250000 تومان
تعداد صفحات: 343 صفحه
شابك: 964-369-203-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 39 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.88 امتیاز با رای 24 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'ماجرای عجیب سگی در شب':

کریستوفر، نوجوانی مبتلا به بیماری اوتیسم است. مادر کریستوفر سال‌ها پیش مرده و او نزد پدرش زندگی می‌کند. وقتی که سگِ همسایه‌ی کریستوفر با چنگک باغبانی به قتل می‌رسد پلیس به دلیل وضعیت خاص کریستوفر به او مظنون می‌شود. کریستوفر برای آنکه بی‌گناهی خود را به پلیس ثابت کند، تصمیم می‌گیرد که خودش برای پیدا کردن قاتل “ولینگتون” تحقیق کند. او داستان تحقیقاتش را در کتابچه‌ای یادداشت می‌کند تا روزی آن را به عنوان یک رمان پلیسی-جنایی منتشر کند.
داستان با این جملات شروع می‌شود:
"هفت دقیقه از نیمه شب گذشته بود. سگه، روی چمن جلوی خانه خانم "شیرز" دراز کشیده بود. چشم‌هایش بسته بود. انگار حدقه‌هایش به اطراف می‌چرخید، مثل اوقاتی که سگ‌ها خواب می‌بینند دارند دنبال گربه می‌کنند. اما سگه نه می‌دوید و نه خواب بود. مرده بود. یک چنگک باغبانی از تنش بیرون زده بود. نوک چنگک حتما از تنش رد شده و توی خاک فرو رفته بود چون چنگک روی بدنش سیخ ایستاده بود. به این نتیجه رسیدم که احتمالا سگه با آن چنگک به قتل رسیده چون زخم دیگری را روی بدنش نمی‌دیدم و در ضمن فکر نمی‌کنم که کسی بخواهد یک چنگک باغبانی را در تن سگی که به دلایلی مثل سرطان یا تصادف در خیابان مرده، فرو کند …"

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 وحيده اسدي:  نگاه متفاوت شخصیت اصلی به رویدادها و جزئیات زندگی خیلی جالب بود.

 سينا رضي:  کتاب خیلی خوبیه. قبلا که کاروان منتشرش کرده بود، خریده بودمش. به هر حال دستتون درد نکنه! هدیه خواهد شد! :D

 مهدي صادق:  از روی خیلی از مسائل بخش‌های پایانی کتاب عبور کردم، ولی بخش داستانی کتاب جالب بود، مخصوصا روایت یک داستان از نگاه کودکی که درکش نسبت به مسایل پیرامونی در سطح متفاوتی از افراد دور و برش قرار داره.

 مينا احمدي:  نگاه کردن به زندگی،از دید کودکی متفاوت جالب بود. این کتاب به انسان می‌آموزه که چه چیزهایی که در اطرافمان وجود دارند و ما اونها رو نمی‌بینیم و به اونها دقت نمی‌کنیم.

 محسن زيبارفتار:  خوندن این کتاب رو برای رده سنی کودک و نوجوان توصیه می کنم!!!