شناسنامه محصول
زندگی میکل‌آنژ
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

زندگی میکل‌آنژ

نویسنده: رومن رولان (Romain Rolland)
ترجمه: اسماعیل سعادت
ناشر: علمی و فرهنگی
سال نشر: 1400 (چاپ 8)
قیمت: 32000 تومان
تعداد صفحات: 176 صفحه
شابك: 978-600-121-205-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 9 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'زندگی میکل‌آنژ':

... این کتاب صرف‌نظر از اینکه هنر دوستان کشور ما را تا اندازه‌ای با سبک نگارش و اندیشه‌های رومن رولان آشنا می‌کند، از نظر مضمون نیز تشریح زندگی یکی از نوابغ مسلم هنر جهان است که متاسفانه در ایران، تنها نامی از او در کتابها برده شده، یا تا آنجا که صفحات مجله‌ای اجازه می‌داده است، نویسنده‌ای با ذوق مختصری از زندگی و شاهکارهای او را انتشار داده است.

در ترجمه این کتاب مقداری از حواشی و توضیحاتی را که ظن قوی می‌رفت که برای خوانندگان فارسی زبان ملال‌آور باشد، حذف کردم و در مقابل برای توضیح بیشتر مطالب، حواشی اضافی از خارج بدان افزودم. (برگرفته از مقدمه مترجم کتاب که در تاریخ تیرماه 1334 نوشته شده است)

مقدمه مولف کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"در موزه ملی فلورانس، مجسمه‌ای از مرمر هست که میکل‌آنژ بدان نام "مظفر" داده بود. جوان برهنه و خوش‌اندامی است که گیسوانی مجعد بر پیشانی کوتاه خویش آویخته دارد و با قدی برافراشته، زانو بر پشت اسیر ریشویی نهاده است. اسیر سینه بر خاک داده و گاو صفت سر به جلو گرفته است، ولی جوان مظفر بر بندی خویش نمی‌نگرد و در آن دم که باید آهنگ جانش کند، توان از کف می‌نهد و دهان اندوهبار و چشمان نامصممش را از او برمی‌گیرد. بازویش بر شانه می‌خشکد. خویشتن را به عقب می‌افکند؛ زیرا دیگر پیروزی نمی‌خواهد. پیروزی مشمئزش می‌کند. به ظاهر فاتح، ولی در حقیقت مغلوب است.

این پیکر که سیمای قهرمانی مردد و ظفرمندی بال و پر شکسته را مجسم می‌کند و در میان شاهکارهای میکل‌آنژ یگانه اثری است که تا دم بازپسین حیات هنرمند، در فلورانس، در اتاق کارش قرار داشت و دانیل دوولتر، محرم و رازدار او می‌خواست آن را زینتبخش مزارش کند، در حقیقت خود میکل‌آنژ و مظهر سراسر زندگی اوست ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!