شناسنامه محصول
رویاهای انیشتن
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

رویاهای انیشتن

(Einstein's Dreams)
نویسنده: آلن لایتمن (Alan Lightman)
ترجمه: مهتاب مظلومان
ناشر: چشمه
سال نشر: 1398 (چاپ 7)
قیمت: 19000 تومان
تعداد صفحات: 112 صفحه
شابك: 978-964-6194-15-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 89 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.18 امتیاز با رای 17 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'رویاهای انیشتن':

آلن لایتمن در فصل‌های کتاب، جهان‌های مختلفی را تخیل می‌کند که در هریک یکی از انواع ممکن "زمان" حکمفرمایی می‌کند. فصل‌های کتاب به ترتیب تاریخ، روزهایی از سال 1905 را نمایندگی می‌کنند. انگار این تخیلات برگ‌هایی از یک دفتر یادداشت روزانه یا دفتر خاطرات باشد. این یادداشت‌ها و تخیلات متعلق به آلبرت اینشتین جوان است.
توصیف اولین جهان تخیلی در کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"مجسم کنید که زمان دایره‌ای باشد که به روی خودش بسته شده است. دنیا تا بی‌نهایت، عینا تکرار می‌شود.
بیشتر مردم نمی‌دانند که دوباره زندگیشان را از سر خواهند گرفت. کاسب‌ها نمی‌دانند که باز هم همان داد و ستدها را انجام خواهند داد، سیاستمدارها نمی‌دانند که در طول گذر زمان، همان تبلیغات را از همان بلندگوها فریاد خواهند زد. پدر و مادرها صدای اولین خنده بچه‌شان را با دقت زیاد به خاطر می‌سپارند، گویی دیگر هیچ‌وقت آن‌را نخواهند شنید. عشاقی که برای اولین بار عشق می‌ورزند، با حجبی که دارند از نرمش ساق پایی، یا از ظرافت اندامی شگفت زده می‌شوند، چگونه می‌توانند بدانند که هر نگاه پنهانی و هر نوازشی دوباره و دوباره عینا مثل سابق تکرار خواهد شد؟ ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید اینجا بیابید.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 ماندانا اميرزاده:  این کتاب موضوع زمان را به شکل جالبی به تصویر کشیده بود و احتمالهای متفاوتی را مطرح کرده بود که به نظرم بسیار جای تعمق داشت و جای بحث و بررسی مثبت.

 شهرام خسروان:  کاش می شد زندگی ها جاوید می شد تا برای تفسیر صحبت های فلان بزرگی خلق ا... بجون هم نمی افتادند

 ايمان موسوي نسب:  تلفیقی از فلسفه ، علم و خلاقیت برای فهم بیشتر آن باید کتاب را بیش از یک بار خواند . بعضی از توصیفات ( نظریات ) بسیار زیبا و جالب بودند

 مرجان زماني نجف‌آبادي:  کتاب جالبی بود... من رو خیلی تو فکر می برد... به تک تک رویاهاش فکر کردم.....

 فاطمه عارف‌نژاد:  به نظرم ایده بسیار خلاقانه ای بود که ای کاش در دستان نویسنده تواناتری قرار می‌گرفت! ارتباط برقرار کردن باهاش سخت و خواندنش دشوار بود. حتی برای من که عاشق دنیای فیزیک و کتاب‌های علمی هستم.

 پريسا احمدي:  با توجه به تعریف‌های شما از این کتاب چند بار سعی کردم بخونمش ولی متاسفانه نمی‌تونم با این کتاب ارتباط برقرار کنم شاید از توصیف‌های زیاد خسته میشم و این کتاب سراسر توصیف است.