بخريد و بخوانيد ...
روزی روزگاری در شمال - آکسفورد لایرا
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

روزی روزگاری در شمال - آکسفورد لایرا

(Once Upon a Time in the North)
نویسنده: فیلیپ پولمن (Philip Pullman)
ترجمه: فرزاد فربد
ناشر: پریان
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 18000 تومان
تعداد صفحات: 151 صفحه
شابك: 978-600-7058-03-9
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'روزی روزگاری در شمال - آکسفورد لایرا':

داستان "روزی روزگاری در شمال" چندین سال قبل از ماجراهای مجموعه‌ی نیروی اهریمنی‌اش اتفاق می‌افتد و در آن با شخصیت و پیشینه‌ی سام اسکورسبی و یورک بیرنیسون، خرس زره‌پوش، بیشتر آشنا می‌شویم.

ماجرای آکسفورد لایرا دو سال پس از وقایع مجموعه‌ی نیروی اهریمنی‌اش اتفاق می‌افتد. زمانی که زندگی لایرا و شیتانش پنتالایمون پس از تلاطم‌های فراوان حالا با سکون و آرامش همراه است. اما اتفاقی غریب این آرامش را از بین می‌برد.

کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"بالن باری فرسوده از دل بارانی سیل‌آسا بر فراز دریای سپید بیرون آمد، ارتفاعش داشت به سرعت کم می‌شد و در باد شدید شمال غرب به نوسان در آمده بود، در یان حین هوانورد داشت بادنماها را مرتب می‌کرد و سعی داشت شیر گاز را تنظیم کند. او مردی لاغراندام با کلاهی بزرگ، خلق و خویی کم حرف و سبیلی باریک بود، و در آن لحظه داشت به سمت ایستگاه شرکت دریای بارنتس می‌رفت که موقعیتش روی تکه کاغذ پاره‌ای به سبد بالن سنجاق شده بود. ایستگاه را می‌دید که در اطراف بندر کوچک جلوی روی‌اش گستره بود، ردیفی از ساختمان‌های اداری، یک آشیانه‌ی هواپیما، یک انباری، چند کارگاه، مخزن‌های ذخیره‌ی گاز و ماشین‌آلات مربوطه؛ همه داشت با سرعت نزدیک می‌شد، و او باید فوری کنترل‌های لازم را انجام می‌داد تا به بام آشیانه برخورد نکند و به فضای باز پشت انباری برود...گ

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!