بخريد و بخوانيد ...
فرار از اردوگاه 14
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

فرار از اردوگاه 14

(Escape from Camp 14: One Man's Remarkable Odyssey from North Korea to Freedom in the Wes)
نویسنده: بلین هاردن (Blaine Harden)
ترجمه: مسعود یوسف حصیرچین
ناشر: چشمه
سال نشر: 1401 (چاپ 17)
قیمت: 98000 تومان
تعداد صفحات: 229 صفحه
شابك: 978-600-229-328-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 18 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.5 امتیاز با رای 4 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'فرار از اردوگاه 14':

اردوگاه‌های زندانیان سیاسی کره‌ی شمالی دو برابر گولاگ‌های استالین و دوازده برابر اردوگاه‌های نازی‌ها عمر دارند. هیچ‌کس که در آن‌ها به دنیا آمده، فرار نکرده است، هیچ‌کس جز شین دونگ هیوک.
فرار از اردوگاه 14، از طریق داستان تکان‌دهنده‌ی حبس و فرار شگفت‌انگیز شین اسرار تمامیت‌خواه‌ترین حکومت جهان را افشا می‌کند. شین چیزی از وجود تمدن نمی‌دانست - او مادرش را رقیبی برای غذا می‌دید، نگهبانان او را یک خبرچین بار آوردند و شاهد اعدام مادر و برادرش بود.
همه کیم جونگ ایل را می‌شناختند. اما کشورش را نه. این کشور گرسنه، ورشکسته و مجهز به سلاح اتمی است و بین 150000 تا 200000 نفر به عنوان برده در اردوگاه‌های زندانیان سیاسی‌اش کار می‌کنند.
این کتاب با تمرکز بر داستان این جوان شگفت‌انگیز که در امنیتی‌ترین زندان امنیتی‌ترین کشور دنیا رشد کرده، اسرار مخفی این کشور را افشا می‌کند. فرار از اردوگاه 14 خاطراتی بی‌نظیر است از یکی از تاریک‌ترین کشورهای جهان. این کتاب داستان تحمل، شجاعت، بقا و امید است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"شین و مادرش در یکی از بهترین نقاط اردوگاه 14 زندگی می‌کردند؛ روستایی کنار یک باغ و درست روبه‌روی مزرعه‌ای که بعدها مادرش را در آن‌جا به دار آویختند.
هر کدام از چهل ساختمان یک طبقه‌ای روستا، چهار خانواده را در خود جای می‌داد. شین و مادرش اتاقی برای خودشان داشتند که آن‌جا کنار هم روی کف بتونی‌اش می‌خوابیدند. چهار خانواده از آشپزخانه‌ای مشترک استفاده می‌کردند که فقط یه لامپ داشت. در روز دو ساعت برق وصل بود، از چهار تا پنج صبح و ده تا یازده شب. پنجره‌ها از جنس پلاستیک خاکستری و به قدری مات و کدر بودند که نمی‌شد بیرون را دید. اتاق‌ها به روش کره‌ای گرم می‌شدند، یعنی با سوزاندن زغال‌سنگ در آشپزخانه و انتقال گرمای آن از طریق لوله‌هایی در کف اتاق‌ها. اردوگاه، معدن زغال‌سنگی برای خودش داشت و زغال‌سنگ برای گرم کردن به سادگی در دسترس بود ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 گلناز گرايلي:  بسیار تاثیرگذار و تاثرانگیز بود. حتی حیوانات هم با همنوعانشون اینطور رفتار نمی‌کنند. می‌دونستم اوضاع کره شمالی خرابه ولی نه تا این حد. از زندگی در آشویتس هم بدتره.

 مریم خسروی:  تا الان همچین کتابی نخونده بودم، از همون صفحه‌ی اول خوندمش، با راوی داستان ترسیدم، حالم بد شد برای اتفاقات بد زندگیش، دلم براش سوخت، خدا رو شکر کردم برای آنچه که دارم و هنوز هم باورم نمیشه که یه جای دنیا مردم اینجوری - واقعا تا این حد وحشتناک - زندگی می‌کنند و اصلا نمی‌دونن مردم در جاهای دیگه چه جوری زندگی می‌کنن. خوندنش وادارت می‌کنه به فکر که اگر می‌تونی برای مردم خودت و یا شاید فقط برای خودت موثرتر زندگی کنی وقتی می‌خونی که یه نفر کمی دورتر از تو مرگ براش شیرین تر از اون سبک زندگیه. خوندنش رو به تمام کسانی که زندگی انسانها دغدغه ی فکریشون هست توصیه می‌کنم.