بخريد و بخوانيد ...
مشی و مشیانه

مشی و مشیانه

نویسنده: محمد محمدعلی 
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1402 (چاپ 3)
قیمت: 137000 تومان
تعداد صفحات: 226 صفحه
شابك: 978-964-8944-87-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 25 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'مشی و مشیانه':

کتاب دومین قسمت از "سه‌گانه روز اول عشق"، داستان آفرینش نخستین زن و مرد را در اسطوره‌های ایرانی بازمی‌گوید. نویسنده در این اثر، در کنار بازگویی اسطوره‌ی خلقت و نوع بشر و رویارویی اهریمن و کیومرث، نخستین انسان، و مرگ اندوهناک او در تنهایی و رستاخیز مشی و مشیانه از نطفه‌ی او، روایتی بسیار جذاب و عاشقانه از کیهان‌شناسی و رویکرد ایرانیان به جهان و آفرینش ارائه می‌دهد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"... مشیانه‌ام؛ همسر مشی، مادر تمامی پسران و دختران گیتی. مشی نیز پدر تمامی دختران و پسران گیتی است. هر دو از پشت کیومرثیم. ما آریاییان (ایرانی و هندی و ...) هزار سال است که پدر خود، کیومرث را نخستین انسان و نخستین پیامبر آفریده اهورامزدا، آن سرور دانا می‌دانیم. کیومرث با عشق زیست و با عشق خاموش شد. چرا که …
اهورامزدا در جان مینو به او، و به ما آموخت چنین بیندیشیم که تا زنان و مردان، بسیار بسیار عاشق نباشند، جهان سامانی نیکو نگیرد. چنانچه عشق به درآمیختگی نباشد، موجودات زمین دوام نیابند، و رو به تباهی روند. پس گیتی از آن‌رو ماندنی و پایاست که عشق، ماندنی و پایاست. عشق سبب پیوند دو تن یا جذب یکی بر دیگری است، و میوه این کشش‌ها و کوشش‌ها هیچ نیست جز دوام نوع بشر تا آنان که از پس ما به زمین می‌آیند، به هم عشق بورزند و ستایشگر آفریننده عشق باشند ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا و اینجا بیابید.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 عظيما غفوريان:  کتاب جالبی بود اما واقعاً آدم و حوا (محمد محمدعلی) خیلی قشنگ تر بود.