بخريد و بخوانيد ...
کلبه‌ی عمو تام (متن خلاصه)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

کلبه‌ی عمو تام (متن خلاصه)

نویسنده: هریت بیچر استو (Harriet Beecher Stowe)
ترجمه: محسن سلیمانی
ناشر: افق
سال نشر: 1400 (چاپ 14)
قیمت: 220000 تومان
تعداد صفحات: 351 صفحه
شابك: 9643692175
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 28 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.95 امتیاز با رای 5 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'کلبه‌ی عمو تام (متن خلاصه)':

آرتور شلبی به همراه خانواده‌اش در مزرعه‌ای در کنتاکی زندگی می‌کند. خانواده شلبی به دلیل مشکلات مالی با خطر از دست دادن مزرعه‌شان روبرو هستند. به همین خاطر آقای شلبی تصمیم می‌گیرد دو تا از برده‌هایش را به تاجران برده بفروشد تا با استفاده از پولی که بدست می‌آورد، مزرعه‌اش را حفظ کند. عمو توم، برده‌ی میانسالی که به همراه زن و فرزندانش نزد خانواده شلبی زندگی می‌کند یکی از برده‌هایی است که آقای شلبی برای فروش انتخاب کرده. برده دیگر، هری پسر الیزا مستخدم مخصوص خانم شلبی است. خانم شلبی مخالف این تصمیم است چون او قبلا به مستخدمش الیزا قول داده که فرزندش هیچوقت فروخته نخواهد شد. جرج شلبی، پسر خانواده هم از اینکه تم از نزد آنها برود ناراضی است. او همیشه تم را به عنوان دوست و راهنمایش به حساب آورده است.
الیزا، وقتی اتفاقی از تصمیم آقای شلبی برای فروش پسرش با خبر می‌شود، تصمیم می‌گیرد شبانه با او فرار کند. بعد از فرار الیزا و هری، آقای شلبی تم را می‌فروشد و ...

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 آيدا سعادتي تيمورآبادي:  خيلي كتاب عالي بود

 مرضيه شيراوند:  عالي بود

 مهديه محمودپور:  جیره کتاب دستتان دردنکند. کلبه ی عمو تام کتاب بسیار خوبی بود که مرا با مشغله های کودکان در کشور های خارجی وبرده داری اشنا کرد ومن از این کتاب نتیجه گرفتم که برده داری نکنیم. کتاب بسیار بسیار خوبی بود.