شناسنامه محصول
در قند هندوانه
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

در قند هندوانه

(In Watermelon Sugar)
نویسنده: ریچارد براتیگان (Richard Brautigan)
ترجمه: مهرداد واشقانی فراهانی
ناشر: چشمه
سال نشر: 1396 (چاپ 8)
قیمت: 16500 تومان
تعداد صفحات: 144 صفحه
شابك: 978-600-93101-9-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'در قند هندوانه':

ماجرا از زبان یک راوی حکایت می‌شود که به همراه جمعی در خانه‌/مزرعه‌ای به نام آی‌دث (iDEATH) بصورت یکی از کمون‌های اولیه زندگی می‌کند. این جامعه کوچک با مواد اولیه‌ای مثل شیره قند استخراج شده از هندوانه یا شیره درخت کاج، نیازهای اولیه خود را مرتفع می‌کند.
راوی در داستان مارگارت را به خواننده معرفی می‌کند که زمانی عاشق راوی بوده است. همچنین او درباره این‌بویل می‌گوید که زمانی در آی‌دث زندگی می‌کرده و بعد آنجا را ترک کرده و حالا در نزدیکی کارگاهی قدیمی روزگار می‌گذراند. کارگاه محل انباشته کردن انواع آت و آشغال‌های مردم است و این‌بویل و دوستانش در آنجا به کار ساختن ویسکی مشغول هستند ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"درست مثل زندگی خودم، در قند هندوانه تمام کارها دوباره انجام شد. در مورد قند هندوانه به شما خواهم گفت چون، من همین جا هستم، ولی شما بسیار دورید.
هر کجا که باشیم، باید بهترین کارها رو انجام بدیم. مسافت خیلی زیادی رو باید طی کنیم و کاری هم اینجا نداریم که بخواهیم به سیر و سیاحت بپردازیم، به جز قند هندوانه که امیدوارم اتفاق بیافته.
من توی آلونکی نزدیکی‌های آی‌دث زندگی می‌کنم. من شهر آی‌دث رو از پنجره هم می‌تونم ببینم. خیلی زیباست. اون رو حتی می‌تونم با چشمانی بسته ببینم و لمس کنم. الان اونجا خیلی سرده و آی‌دث درست مثل چیزی می‌مونه که در دست یک کودک در حال چرخشه و من نمی‌دونم اون چیز چی می‌تونه باشه؟
تو این شهر یک جور تعادل خیلی ظریفی برقراره و این تعادل برای ما خیلی مناسبه ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 مریم حاجی علیرضا:  کتاب برای من بیش از اندازه سوررئال بود. به نوعی من رو یاد میرا می‌انداخت که با بیانی شاعرانه یه جامعه کمونیستی رو معرفی می‌کرد اما توی این کتاب خبری از اون خشونت ترسناک نبود. امیدوار بودم آخر کتاب یه اتفاق هیجان‌انگیز بیفته اما اتفاق نیفتاد. در کل فضای کتاب به یاد موندنی بود اما داستانش از یادم رفته.