بخريد و بخوانيد ...
اواتار
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

اواتار

(The Science of Avatar)
نویسنده: استفان بکستر (Stephen Baxter)
ترجمه: پوریا ناظمی
ناشر: بصیرت
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 20000 تومان
تعداد صفحات: 368 صفحه
شابك: 978-600-5492-92-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'اواتار':

فیلم سینمایی اواتار ساخته جیمز کامرون نقطه اوجی در تاریخ فیلم‌های علمی تخیلی به‌شمار می‌رود. دقت علمی ارائه شده در این فیلم و ریشه داشتن موضوعات و ایده‌ها در واقعیت علمی باعث شده است تا به بستری مناسب برای ترویج علم بدل شود. به همین دلیل استفن بکستر، یکی از برجسته‌ترین نویسنده‌های علمی تخیلی معاصر که فعالیت‌های علمی و مهندسی را در سابقه خود دارد به سراغ این فیلم رفته و به بهانه آن به کاوش در دنیای علم اطراف آن پرداخته است. چقدر از آن‌چه در فیلم می‌بینید ریشه در واقعیت دارد؟ چه مقدار از آن تاکنون تحقق یافته است؟ وضعیت ما در مواجهه با موضوعاتی مانند محیط زیست، سفرهای فضایی، مواجهه با بیگانه‌ها و ساختار و ریخت‌شناسی آن‌ها چیست؟ و آگاهی ما از مغز چگونه در حال تغییر است؟ در حالی که جیمز کامرون در حال آماده کردن سه قسمت بعدی فیلم اواتار است که براساس تخمین‌ها در یکی دو سال آینده به روی پرده خواهد رفت، اکنون فرصت مناسبی برای بازگشت به دنیای اواتار و کاوش علم در آن است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد)
کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"در فیلم اواتار ما چیز زیادی از زمین نمی‌بینیم. صحنه‌های کوتاهی از جیک سالی در کنار جنازه برادر دوقلویش تامی و چند صحنه دیگر. اما با وجود این به کمک داستان و سناریو، می‌توان به نکاتی درباره وضعیت زمین پی برد. آن‌طور که جیک سالی به ای‌وا، ایزد محافظ جنگل‌های پاندورا می‌گوید، سرسبزی روی زمین از بین رفته است.
جزئیات بیشتری در این‌باره در صحنه‌های حذف شده فیلم و در نسخه اولیه فیلمنامه نوشته شده توسط جیمز کامرون (در سال 2007 که به‌طور آنلاین نیز در دسترس است) آمده است: "جیک به بالا و طبقات روی هم انباشته شهر نگاه می‌کند. قطارهای پیشرفته مغناطیسی بر فراز سر و در مسیرهای خود در حال حرکت هستند و از مقابل تابلوهای درخشان تبلیغاتی عبور می‌کنند ... اکثر مردم ماسک‌های تنفسی به صورت زده‌اند که آن‌ها را از هوای آلوده و مسموم محافظت کند ... سیلی از مردم، ناآشنا با یکدیگر و چون افرادی تنها و غریبه در میان جمع در حال حرکتند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!