شناسنامه محصول
قدرت کلام: درس‌هایی از سخنرانان بزرگ تاریخ
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

قدرت کلام: درس‌هایی از سخنرانان بزرگ تاریخ

(The 100 with 10 Extra Speeches)
نویسنده: سیمون میر، جرمی کوردی (Simon Maier, Jeremy Kourdi)
ترجمه: نادر هوشمندیار
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 120000 تومان
تعداد صفحات: 488 صفحه
شابك: 978-600-6955-41-4
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 7 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'قدرت کلام: درس‌هایی از سخنرانان بزرگ تاریخ':

مشاهده یک سخنران قهار و شنیدن سخنانش یک تجربه دلگرم‌کننده و الهام‌بخش است و می‌تواند به باور درک مسائل بسیاری کمک کند. می‌تواند مواقعی که دوروبرمان نومیدی موج می‌زند، به ما دلداری دهد و شجاعت بخشد. می‌تواند یک تئاتر عالی باشد یا تفاوتی ایجاد کند. پس از ترک محل و ورود به دنیای واقعی، احساس می‌کنیم آن‌چه شاهدش بودیم "دنیای واقعی" بوده است، بنابراین دو چندان سرزنده و شاداب می‌شویم. چه چیز موجب اثربخش شدن یک سخنرانی است؟ آیا اثربخشی اهمیتی دارد؟
پاسخ به پرسش‌هایی از این دست و راهکار تبدیل شدن به یک سخنران چیره‌دست را از لابه‌لای سخنرانی‌های مهم تاریخ بیرون آورده‌ایم و در این کتاب در اختیار شما قرار داده‌ایم. (برگرفته از توضیحات پشت جلد)
کتاب در هر فصل به بررسی ویژگی‌های سخنوری یکی از شخصیت‌های بزرگ تاریخ و جهان می‌پردازد. نام‌هایی چون ناپلئون بناپارت، وینستون چرچیل، چارلز دیکنز، آدولف هیتلر، مارگارت تاچر، آبراهام لینکلن و ... در هر فصل معرفی کوتاهی از شخصیت صورت گرفته و سپس ذیل عنوان "درس‌هایی از ..." ویژگی‌های اصلی سخنرانی‌های آن شخصیت طرح می‌شود. هر فصل با بخشی با عنوان "میراث ..." پایان می‌یابد. در این بخش نویسندگان به معرفی مهم‌ترین اصول و اعتقادات شخصیت مورد بررسی پرداخته‌اند.
در فصل مربوط به استیو جابز، ذیل عنوان "درس‌هایی از استیو جابز" می‌خوانیم:
"... خودتان بایشد. سخنرانی جابز در دانشگاه استنفورد در 2005 ساده، صریح و آشکار بود و در آن نظراتی درباره کارآفرینی،شغل و زندگی بیان شد. او در مورد قوای محرکه خود طی دورانی پر چالش سخن گفت. می‌دانست مردم مایلند راز قدرت او را بدانند. قصه موفقیت مردم را مسحور می‌کند. مردم مایلند بدانند چرا و چطور آن بالا می‌روید و آن‌ها را خطاب می‌کنید. پس به آن‌ها بگویید.
استیو جابز که جین و صندل زیر ردای مشکی دانشگاه به تن داشت نطقی کرد که از زمان فرزند خوانده شدن تا نگرش او در باب میراث را در بر میگرفت. سخن او توازنی میان موانعی برقرار می‌کرد که طی زندگی کاری خود با آنها مواجه شده بود با درس‌هایی که در این مدت آموخته بود.
صادق باشید. مردم صداقت را دوست دارند حتی اگر برای شما یا آن‌ها دردناک باشد و بدین‌ترتیب جلب می‌شوند. جابز گفت: "عمرتان محدود است بنابراین آن را با زیستن جای دیگران هدر ندهید ... نگذارید هیاهوی نظرات دیگران ندای درون شما را خاموش کند و مهم‌تر این که جرئت پیروی از خواهش دل و الهام خویش را داشته باشید.
آنها می‌دانند شما در حقیقت چه می‌خواهید بشوید. بقیه، فرعیات است. در دام تعصب که نیفتید خود به معنی زندگی براساس نتایج تفکر دیگران است." ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!