شناسنامه محصول
وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود

(When Hitler Stole Pink Rabbit)
نویسنده: جودیت کر (Judith Kerr)
ترجمه: روح‌انگیز شریفیان
ناشر: مروارید
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 11500 تومان
تعداد صفحات: 204 صفحه
شابك: 978-964-191-341-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 10 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود':

آنا مطمئن نیست هیتلر چه‌کاره است، همین‌قدر می‌داند که عکس او بر روی تمام دیوارهای برلین چسبانده شده!
بعد یک روز صبح که او و برادرش از خواب بلند می‌شوند، می‌بینند که پدرشان در خانه نیست و مادر توضیح می‌دهد که او مجبور شده خانه را ترک کند و آنها هم بزودی برای پیوستن به پدر سفری را آغاز خواهند کرد. آنا باز هم متوجه نمی‌شود که چرا پدر و مادرش اینقدر نگران هستند و فکر می‌کنند آلمان دیگر جای ماندن برای یهودیان نیست!
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"آنا همراه دوستش السبت از مدرسه به خانه می‌رفت. آن زمستان در برلین برف زیادی باریده بود. رفتگرها برف‌های آب‌نشده را کنار پیاده‌رو زده بودند و هفته‌ها بود آن توده‌ی خاکستری و بدشکل آن‌جا تل‌انبار شده بود. حالا در ماه فوریه برف‌ها کمی آب شده و چاله‌هایی پرآب این طرف و آن طرف درست شده بود. آنا و السبت که بند چکمه‌های‌شان را تا بالا بسته بودند از روی آن‌ها می‌پریدند.
هر دو پالتوی کلفت پوشیده و کلاه پشمی بر سر داشتند که گوش‌های‌شان را گرم نگه می‌داشت و آنا علاوه‌برآن یک شال گردن هم دور گردنش بسته بود. آنا نه سال داشت، اما کوچولو بود. با این که شال‌گردن روی دهان و بینی و بخشی از صورتش را پوشانده و فقط چشم‌های سبز و حلقه‌ای از موهای سیاهش پیدا بود ولی دو سر شال‌گردن تقریبا تا روی زانوهایش می‌رسید، عجله داشت و تندتند می‌رفت، چون می‌خواست سر راه چند مدادشمعی از نوشت‌افزارفروشی بخرد و وقت ناهار هم نزدیک بود و چنان از نفس افتاده بود که وقتی السبت برای تماشای یک پوستر بزرگ قرمزرنگ ایستاد، خوشحال شد..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!