بخريد و بخوانيد ...
اعترافات
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

اعترافات

(The Confessions)
نویسنده: ژان ژاک روسو (Jean-Jacques Rousseau)
ترجمه: مهستی بحرینی
ناشر: نیلوفر
سال نشر: 1402 (چاپ 11)
قیمت: 565000 تومان
تعداد صفحات: 847 صفحه
شابك: 978-964-448-266-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'اعترافات':

کتاب همه رویدادهای زندگی روسو را از کودکی تا سال‌های پایانی عمر، با ذکر جزئیات، دربرمی‌گیرد. کتاب بیش از آنکه به نقل اعمال و افعال نویسنده در موقعیت‌های گوناگون زندگی‌اش بپردازد و شرح حوادثی باشد که از سر گذرانده است، داستان احساسات و اندیشه‌های اوست. روسو در این کتاب روح خود را عریان به خوانندگانش نشان می‌دهد، بی‌هیچ پرده‌پوشی به عیب‌ها و خطاهایش اعتراف می‌کند و می‌گوید که در گیرودار حوادث چه ضعف‌هایی داشته و چه اشتباهاتی از او سر زده که مایه شرمساری‌اش شده است. (برگرفته از مقدمه کتاب)
کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"من دست به کاری می‌زنم که هرگز سابقه‌ای نداشته است و در آینده هم هیچ‌کس نخواهد توانست از آن تقلید کند. می‌خواهم مردی را با تمام خصوصیات حقیقی و طبیعی خود به همنوعانم نشان دهم. و این مرد، من خواهم بود.
تنها من. قلب خود را احساس می‌کنم و آدمیان را می‌شناسم. سرشت من به هیچ‌کس از کسانی که دیده‌ام، نمی‌ماند. و به خود اجازه می‌دهم که بپندارم در آفرینش با هیچ‌یک از دیگر آدمیان نیز همانندی ندارم. اگر از آنان برتر نیستم، دست‌کم با آنان تفاوت دارم. خوب یا بد بودن کار طبیعت در شکستن قالبی که گل مرا در آن سرشته امری است که تنها پس از خواندن نوشته‌ی من می‌توان درباره‌اش داوری کرد ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 هانيه سالاري:  کتابی بسیار پر مغز و خواندنی ... در این کتاب روسو خودش رو بدون سانسور معرفی میکنه ...