بخريد و بخوانيد ...
مرد ناتمام

مرد ناتمام

نویسنده: جواد پویان 
ناشر: نیلوفر
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 18500 تومان
تعداد صفحات: 309 صفحه
شابك: 978-964-448-369-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 19 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'مرد ناتمام':

نویسنده از ایرانیان مهاجر مقیم خارج از کشور است
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"امروز روز اول دسامبر است. روزی آفتابی با کپه‌کپه ابرهای سفید منتظر در گوشه‌ای از آسمان، دریایی آرام و کشتی تفریحی سفید در حرکت رو به شمال با خطی دراز از کف و موج به دنبالش. مرغان دریایی برای لاشه‌ای شناور در آب جیغ و دادی تماشایی راه انداخته‌اند. رگه‌های بخار آب گرم جریان گلف استریم از سطح دریا برمی‌خیزند و در نیمه راه، نرسیده به آسمان محو می‌شوند. نسخه انگلیسی کتاب "تاریخ معاصر ایران در یک نگاه" کار دانشکده شرق‌شناسی دانشگاه اپسالا را که به تازگی به دستم رسیده می‌بندم، به موجهای دریا نگاه می‌کنم که از خط بین آسمان و دریا آرام‌آرام جلو می‌آیند، ارتفاع می‌گیرند، خیز کوچکی برمی‌دارند و فرومی‌ریزند و کف‌آلود سر و سینه بر ساحل سنگی می‌کوبند. انگار آرامش دریا را برنمی‌تابند. یک هفته از تلفن زری می‌گذرد:
- داداش اگه نمی‌خوای ما رو ببینی بیا لااقل تکلیف سهمتو روشن کن ..."
مادر که فوت کرد همه چیز مرد، همان نصفه محبت و صمیمیت بین برادرها و خواهرها چند روز بعد، کنار مادر در قبر جای گرفت. یک ماه از مرگ مادر نگذشته بود که تلفنها شروع شد و من اینجا به دور از همه چیز، توی هوای نمناک و زیر ابرهای غلیظ و خاکستری که تا پشت بامها پایین می‌آمدند و روزهایی به کوتاهی دو یا سه ساعت، باید می‌نشستم و به جنگ و دعواهای کسانی فکر می‌کردم که زمانی زندگی بدون آنها برایم متصور نبود ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 فربد عالمي: 
عالي بود ... نوع تفكر و نگرش نويسنده به تاريخ زندگي شخصي افراد كه در نهايت تاريخ كلي رو رقم مي‌زند، براي من كه مدتها بود به اين نوع مضمونها فكر مي‌كردم بسيار جالب و قابل درك بود. نگاهي به قسمت اعظم زندگي ماها كه پايه‌گذار تاريخ بزرگتريست در دل خودش مدفون خواهد ماند .