شناسنامه محصول
درنده باسکرویل
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

درنده باسکرویل

(The Hound of the Baskervilles)
نویسنده: آرتور کانن دویل (Arthur Conan Doyle)
ترجمه: مژده دقیقی
ناشر: هرمس
سال نشر: 1400 (چاپ 11)
قیمت: 98000 تومان
تعداد صفحات: 230 صفحه
شابك: 964-363-189-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 11 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.33 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'درنده باسکرویل':

در مورد خاندان باسکرویل صدها سال است که افسانه‌ای بر سر زبانهاست. براساس این افسانه به خاطر یک نفرین، موجود درنده‌ای در اطراف ملک باسکرویل شب‌ها گشت می‌زند و هریک از اعضای خانواده را که در آنجا ببیند به او حمله می‌کند.
حالا جنازه‌ی چارلز باسکرویل در میان درخت‌های اطراف خانه‌ی اعیانی‌اش "سرای باسکرویل" پیدا شده. به نظر می‌رسد قلب سرچارلز بر اثر ترس و وحشت زیاد از حرکت باز ایستاده است.
تنها وارث او، برادرزاده‌اش هنری، از کانادا حرکت می‌کند تا برای رسیدگی به مرگ عمویش و سامان دادن به ارثی که به او رسیده اقدام کند.
دکتر مورتیمر، پزشک خانواده باسکرویل، به شرلوک هولمز مراجعه می‌کند و از او کمک می‌خواهد چون معتقد است زندگی هنری نیز در معرض خطر است.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"آقای شرلوک هولمز، که صبحها معمولا خیلی دیر از خواب بیدار می‌شد، مگر در آن موارد نادری که سراسر شب بیدار می‌ماند، سر میز صبحانه نشسته بود. روی قالیچه جلو بخاری دیواری ایستادم و عصایی را که مهمانمان شب قبل جا گذاشته بود به دست گرفتم. تکه چوب زیبا و قطوری بود با سری گرد. از آنها که به "عصای پنانگ" معروف‌اند. درست زیرِ سر عصا، پلاک نقره پهنی بود، تقریبا به عرض یک اینچ. روی این پلاک حک شده بود "به جیمز مورتیمر ام.آر.سی.اس، از طرف دوستانش در سی.سی.اچ" و تاریخ 1884 را داشت. از آن عصاهایی بود که اطبای قدیمی خانواده دست می‌گرفتند. نفیس، محکم، و مطمئن.
- خب واتسن، از آن چی دستگیرت می‌شود؟
هولمز پشت به من نشسته بود، و من هیچ چیز نگفته بودم که بفهمد به چه کاری مشغولم.
- از کجا فهمیدی مشغول چه کاری هستم؟ به گمانم پشت سرت هم چشم دارد …"

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 امین طوبائی:  از بهترین داستان‌های بلند کانن دویل بعد از کتاب اتود در ... شدیدا توصیه می‌شود

 محمود اسلاميان:  درنده‌ی باسکرویل یکی از جالبترین داستان‌های جنایی با توجه به همه‌ی مولفه‌های کلاسیک آن است. به پایان کتاب که می‌رسی می‌فهمی دنائت برخی انسان‌ها تا کجا پیش می‌رود که از چیزهای بدیع دنیا فقط برای مطامع شخصی بهره می‌برند. زیبا و به یادماندنی