بخريد و بخوانيد ...
راز موتورسیکلت من (خاطره‌های رولد دال)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

راز موتورسیکلت من (خاطره‌های رولد دال)

(My Year)
نویسنده: رولد دال (Roald Dahl)
ترجمه: محبوبه نجف‌خانی
ناشر: افق
سال نشر: 1401 (چاپ 14)
قیمت: 50000 تومان
تعداد صفحات: 112 صفحه
شابك: 978-964-369-815-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 7 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'راز موتورسیکلت من (خاطره‌های رولد دال)':

زندگی رولد دال همیشه با تفریح و ماجراجویی همراه بوده است و این حال و هوا در خاطره‌های او نیز حس می‌شود.
همراه دال، راز و رمز طبیعت را مشاهده می‌کنیم و پی می‌بریم که چگونه می‌توان یک بلوط خوب برای برنده شدن در بلوط بازی درست کرد ... هم‌چنین او داستان‌هایی از دوران نوجوانی‌اش تعریف می‌کند: راز موتورسیکلت‌اش، حیله‌های جسورانه، و اولین سفر تک‌نفره‌اش به فرانسه و این که حین سفر پولش تمام می‌شود.
هنگامی که رولد دال ما را همراه خود به فراز و فرودهای فصل‌های سال می‌برد، منظره‌ها، رایحه‌ها و آواهای یک سال به روشنی در مقابل چشمان‌مان جان می‌گیرند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات شروع می‌شود:
"وقتی کوچک بودم، قایق حلبی کوچکی داشتم (در آن زمان قایق پلاستیکی نبود). آن قایق کوکی بود و وقتی به حمام می‌رفتم آن را توی وان می‌گذاشتم و با آن بازی می‌کردم. روزی بدنه‌ی قایق کوچکم سوراخ شد و قایق پر از آب و غرق شد. پس از آن، تا چند هفته بعد، هر وقت به حمام می‌رفتم با نگرانی توی وان دراز می‌کشیدم و فکر می‌کردم که نکند پوست بدن من هم مثل بدنه‌ی قایق سوراخ شود و بدنم پر از آب شود و غرق شوم. اما هرگز چنین اتفاقی نیافتاد و من از پوست ضدآب و نفوذناپذیری که بدنم را پوشانده بود، حسابی حیرت کردم.
چه با قایقی کوچک بازی کنید، چه نکنید، در ماه سخت و دلگیر ژانویه، حمام داغ برای همه‌ی ما بهترین جاست. مدت‌ها از شور و شوق کریسمس می‌گذرد و به زودی مدرسه‌ها دوباره باز می‌شود و جز روزهای سرد آینده، واقعا چیزی نیست که چشم به راهش باشیم. اگر دست من بود، ماه ژانویه را به کلی از تقویم برمی‌داشتم و به جای آن یک ماه ژوئیه‌ی دیگر می‌گذاشتم ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!