بخريد و بخوانيد ...
کار
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

کار

(Work (The Art of Living))
نویسنده: لارس اسوندسن (Lars Svendsen)
ترجمه: فرزانه سالمی
ناشر: نشر گمان
سال نشر: 1401 (چاپ 7)
قیمت: 70000 تومان
تعداد صفحات: 225 صفحه
شابك: 978-600-7289-04-4
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 12 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.5 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'کار':

کار چه نقشی در جستجوی ما برای یک زندگی معنادار و رضایتبخش دارد؟ برای همه ما لحظاتی پیش آمده که آرزو کرده‌ایم کاش مجبور نبودیم حتی یک روز دیگر کار کنیم. اما در واقع دنیای بدون کار دنیایی ملال‌آور و ناامیدکننده خواهد بود. کار به زندگی ما احساس معنادار بودن و هدفمندی می‌بخشد، هویتمان را شکل می‌دهد و برایمان شبکه‌ای اجتماعی می‌سازد. اسوندسن با گذری بر فلسفه، تاریخ، ادبیات و حتی سریال‌ها و ترانه‌های روز می‌کوشد تصاویری به دست دهد از ابعاد متنوع کار. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"وقتی به تاریخ اندیشه نگاه می‌کنیم، دو منظر اصلی درباره کار بارز به نظر می‌رسد. برخی کار را نفرینی بی‌معنا می‌دانند و برخی دیگر آن را تکلیفی پرمعنا قلمداد می‌کنند. دیدگاه اول از دوران باستان تا دوران جنبش پروتستان‌ها غالب بود و دیدگاه دوم از دوران جنبش پروتستان‌ها به بعد.
احتمالا هرگز هیچ کسی به اندازه فلاسفه کلاسیک یونان کار را خوار نشمرده است. در یونان باستان هیچ واژه خاصی برای کار وجود نداشته. همان‌طور که هیچ واژه خاصی برای آنچه هنر می‌نامیم نیز نبوده. یونانی‌ها از واژه‌های مختلفی برای انواع مختلف فعالیت‌های سازنده استفاده می‌کردند. واژه یونانی که اغلب برای "کار" ترجمه می‌شود، یعنی ponos، عمدتا به کارهای طاقت‌فرسا، اما نه لزوما سازنده اشاره می‌کند. چون واژه واحدی برای کار وجود ندارد، درست مثل مفهوم هنر، ما برای حل این مشکل درک و برداشت فعلی‌مان را به فرهنگ یونان باستان ربط می‌دهیم و بازمی‌گردانیم ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 مجتبی پورفتحی:  بعضی فصل‌های کتاب بسیار جذابند، ولی فصل‌های اولیه که راجع به تاریخچه‌اند زیاد جذابیتی ندارند