شناسنامه محصول
قرآن را چگونه شناختم

قرآن را چگونه شناختم

نویسنده: کینت کریک 
ترجمه: ذبیح‌الله منصوری
ناشر: مجید
سال نشر: 1387 (چاپ 7)
قیمت: 20000 تومان
تعداد صفحات: 296 صفحه
شابك: 964-453-048-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 6 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'قرآن را چگونه شناختم':

کتاب در ده فصل از دید محققی مسیحی به بررسی ویژگی‌های قرآن می‌پردازد. عنوان فصل‌های کتاب عبارتند از: "قرآن به قوم عرب چه داد؟"، "قرآن را می‌گشاییم"، "لزوم تحقیق در مورد قرآن"، "قرائت قرآن"، "معانی آیات قرآن از نظر کلی"، "تفسیر قرآن"، "آیات قرآن و علوم امروزی"، "ناگواریهایی که برای انسان پیش می‌آید"، "درخواست بخشایش" و "نتیجه".
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"من در دیباچه این کتاب وارد جغرافیای عربستان نمی‌شوم برای اینکه جغرافیای آن کشور، بالاخص از روزی که عربستان سعودی بزرگترین صادرکننده نفت در خاورمیانه شد به‌قدری مشهور است که تکرار آن در آغاز این کتاب نه فقط ضرورت ندارد؛ بلکه ممکن است کسالت‌آور شود.
کشور عربستان از روزی که تحولات سریع و بزرگ کره زمین جای خود را به تحولات بطئی و کوچک داد، دارای شکلی بود که امروز دارد و در آن کشور از زمانی که تاریخ نشان می‌دهد، قوم عرب زندگی می‌کرده که به قول مورخین عبرانی و آنهایی که اسناد تاریخی را از عبرانیان اقتباس می‌کنند، از فرزندان اسماعیل، پسر ابراهیم می‌باشند و باز به قول مورخین عبرانی، اسماعیل اولین مردی است که در مورد او مراسم ختان، به انجام رسید.
بعضی از مورخین تاریخ صدر اسلام، اعراب را (ملت) خوانده‌اند؛ ولی من آنها را (ملت) نمی‌خوانم برای اینکه مختصاتی را که بایستی در یک جامعه باشد تا آن را (ملت) بخوانند، نداشتند. من اعراب قبل از اسلام را نژاد عرب یا قوم عرب می‌خوانم ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 بنفشه بامداد:  این کتاب را به این دلیل مطالعه کردم که با دیدگاه یک فرد غیرمسلمان در مورد قرآن آشنا شوم ولی آقای مترجم به قدری در متن کتاب دخل و تصرف کرده‌اند که نظر نویسنده کتاب از نظر مترجم قابل تفکیک نیست. همچنین در آدرس‌دهی به آیات، شماره آیه، متن آیه و نام سوره اشتباهاتی وجود دارد.