شناسنامه محصول
قصه‌ها و افسانه‌ها

قصه‌ها و افسانه‌ها

نویسنده: جانی روداری (Gianni Rodari)
ترجمه: مرضیه شجاعی دیندارلو
ناشر: سروش
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 5000 تومان
تعداد صفحات: 61 صفحه
شابك: 978-964-12-0483-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 43 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'قصه‌ها و افسانه‌ها':

در این کتاب پنج داستان از جانی روداری، نویسنده ایتالیایی کودکان و نوجوانان، را می‌خوانید. عنوان داستان‌ها به ترتیب از این قرار است: "سه برادر به هم‌بسته"، "به من اعتماد کنید"، "تله زمان"، "آفتاب و صابون معطر" و "دخترکی با حلقه موهای طلا".
داستان "سه برادر به هم‌بسته" با این جملات آغاز می‌شود:
"یا مرگ "کنت آلکوئینو" سکوتی غم‌بار بر قصر "وارونه" حاکم شده بود. انگار از ترس بیدار شدن کنت پیر، که رنگ‌پریده و خاموش در بسترش آرمیده بود، همه تا سه روز روی نوک پاها راه می‌رفتند. محضردار اولین نفری بود که روز بعد از تشیع جنازه خودش را مهیا ساخت تا صدا را بلند کند و وصیت‌نامه آن مرحوم را جلوی جمعی اشراف‌زادگان، شاهزادگان، رعایا و خدمتکاران بخواند. در صف اول، طبیعتا، سه فرزند کنت آلکوئینو، یعنی برونوی تندخو، برونتوی هنرمند و برونونه‌ی پهلوان ایستاده بودند. آن‌ها سرشان را پایین گرفته بودند و گهگاه، قطره اشکی را هم پاک می‌کردند.
محضردار خواند: "من، آلکوئینو، کنت وارونه، در سلامت عقل، اما با جسم مریض و در احتضار، قصر و جواهرات و تمام املاکم را برای سه پسر عزیزم می‌گذارم. ارث خود را بر اساس سنت، باید بین آن‌ها تقسیم کنم و عدالت را بر پایه شایستگی و مهر هرکدام از آنان برقرار سازم، اما من هر سه آن‌ها را خیلی دوست دارم و می‌ترسم در حق یکی از آن‌ها ناخواسته کوتاهی کنم؛ بنابراین دستور می‌دهم که برونو، برونتو و برونونه خودشان تقسیم ارث را در کمال محبت و تفاهم برعهده بگیرند؛ اما نه بی‌درنگ! آن‌ها بعد از یک سال می‌توانند در حضور محضردار و تمام درباریان تصمیم بگیرند. من به آن‌ها سفارش اکید می‌کنم که در این یک‌سال دنیا را سیروسیاحت کنند تا شناختشان بیشتر و شخصیت‌شان قوی‌تر شود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!