بخريد و بخوانيد ...
دروغ / اراده آزاد
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

دروغ / اراده آزاد

(Lying + Free Will)
نویسنده: سام هریس (Sam Harris)
ترجمه: خشایار دیهیمی
ناشر: نشر گمان
سال نشر: 1401 (چاپ 9)
قیمت: 60000 تومان
تعداد صفحات: 138 صفحه
شابك: 978-600-94072-0-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 14 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'دروغ / اراده آزاد':

فرصت برای فریب دادن دیگران همیشه وجود دارد و همیشه هم وسوسه‌انگیز است. شمار اندکی از ما قاتل یا دزد هستیم، اما همه‌مان دروغ می‌گوییم. اگر تصمیم بگیرید دیگر هرگز دروغ نگویید در روابطتان چه تغییراتی به وجود می‌آید؟ کدام حقایق ناگهان در زندگی‌تان جلوی چشم ظاهر می‌شوند؟ یعد از آن چه جور آدمی می‌شوید؟ و چقدر بر اطرافیانتان تاثیر می‌گذارید؟ به گمانم تلاش برای یافتن پاسخ این سوال‌ها به زحمتش می‌ارزد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
کتاب در حقیقت ترجمه دو رساله نویسنده است. یکی با نام "دروغ" و دیگری با نام "اراده آزاد" که به زبان اصلی بصورت کتاب‌های مستقل منتشر شده‌اند.
"دروغ" با مقدمه‌ای این چنین آغاز می‌شود:
"در میان پارادوکس‌های زندگی بشری، شاید یک پارادوکس از همه عجیب و غریب‌تر باشد و عواقب ناگوار زیادی به همراه آورد: ما غالبا چنان رفتار می‌کنیم که بی‌بروبرگرد باعث از میان رفتن شادکامی‌مان می‌شود. ما اکثرا با چشم باز به سویی می‌رویم که حاصلش جز پشیمانی، افسوس، احساس گناه، و سرخوردگی نخواهد بود. در این میان، دروغ گفتن به دیگران از آن خودکرده‌های بی‌فکرانه‌ای است که بیشترین صدمه و رنج را به بار می‌آورد بی‌آنکه اصلا در آن موقعیت ضرورتی ایجابش کرده باشد. دروغ عمده‌ترین آفتی است که زندگی ما را به سوی آشفتگی می‌راند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!