بخريد و بخوانيد ...
اسپارتاکوس
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

اسپارتاکوس

(Spartacus)
نویسنده: هاوارد فاست (Howard Fast)
ترجمه: ذبیح‌الله منصوری
ناشر: نگاه
سال نشر: 1401 (چاپ 1)
قیمت: 175000 تومان
تعداد صفحات: 360 صفحه
شابك: 964-407-032-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 3 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'اسپارتاکوس':

داستان معروف هوارد فاست در روم باستان می‌گذرد. زمانی که اغلب کارهای رومیان را برده‌های آنها انجام می‌دادند و رومی‌ها برای سرگرمی، برده‌هایشان را به جنگ با یکدیگر وامی‌داشتند.
اسپارتاکوس، قهرمان این داستان، برده‌ای است که در مدرسه گلادیاتورها تعلیم می‌بیند تا برای سرگرمی اربابانش با برده‌های دیگر بجنگد و کشته شود. او که از ظلم‌هایی که رومیان به برده‌ها می‌کنند برآشفته است، شورش می‌کند و با تعدادی از هم‌قطارهایش از مدرسه می‌گریزد.
ماجرای شورش اسپارتاکوس بزودی در سرتاسر سرزمین‌های تحت سلطه‌ی روم می‌پیچد و هزاران برده از نزد اربابان خود فرار می‌کنند و به او می‌پیوندند.
اما حاکمان روم این شورش را برای قدرت و سیطره‌ی خود خطرناک می‌بینند و ارتشی عظیم را برای مقابله با اسپارتاکوس و همراهانش آماده می‌کنند ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"در نیمه ماه مارس که آغاز بهار است جاده‌ای که از شهر جاوید (یعنی رم) به سوی شهر کوچک ولی زیبای "کاپو" واقع در جنوب شرقی منطقه "روم" می‌رفت برای عبور گشوده شد و با این که حکومت روم اعلام کرد که عبور از جاده مزبور بی‌خطر است در روزهای اول، بعد از گشایش جاده، مسافرین آن کم بود.
هنگامی که سرگذشت ما شروع می‌شود یعنی در سال هفتاد و نه قبل از میلاد مسیح، مدت چهار سال بود که در هیچ یک از جاده‌های کاپو امنیت وجود نداشت و پیوسته مسافرین بدون این که دچار مزاحمت شوند از آن راه می‌گذشتند، در صورتی که جاده دیگر این طور نبود و مسافرین و کارکنان حمل و نقل دچار مزاحمت می‌شند. ولی جاده‌ای که از روم به کاپو می‌رفت نیز ناامن شد و حکومت روم آن را بست تا اینکه در نیمه ماه مارس سال 79 قبل از میلاد مسیح به طوری که گفتیم آن را گشود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!