بخريد و بخوانيد ...
مترو 2033
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

مترو 2033

(Metro 2033)
نویسنده: دمیتری گلوخوفسکی (Dmitry Glukhovsky)
ترجمه: فربد آذسن
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1400 (چاپ 8)
قیمت: 200000 تومان  170000 تومان
تعداد صفحات: 704 صفحه
شابك: 978-600-182-123-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 6 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'مترو 2033':

پس از وقوع یک جنگ اتمی بزرگ در سال 2013، زمین به ویرانی کشیده می‌شود و بازماندگان مجبور می‌شوند در پناهگاه‌های اتمی زیرزمینی پناه بگیرند. یکی از این پناهگاه‌ها متروی مسکو است.
20 سال بعد از وقوع این جنگ، جوانی به نام آرتیوم متوجه می‌شود در دوران کودکی اشتباهی مرتکب شده که اکنون می‌تواند امنیت کل مترو را به خطر بیندازد. با کمک و راهنمایی‌های فرد مرموزی به نام "شکارچی"، آرتیوم برای جبران اشتباه خود راهی سفری مرگبار در ایستگاه‌ها و راه‌آهن متروی مسکو می‌شود و ....
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"- کی اونجاست؟ آرتیوم، برو یه نگاه بنداز!
آرتیوم با بی‌میلی از روی صندلی‌اش در کنار آتش بلند شد و در حالی که اسلحه‌اش را از دوشش برمی‌داشت و آن را در دست می‌گرفت، به سمت تاریکی قدم برداشت. روی مرز بین روشنی آتش و تاریکی تونل ایستاد، تا جایی که می‌توانست بلند و تهدیدآمیز به اسلحه‌اش ضربه زد و با صدایی بلند و زمخت نعره کشید:
- ایست! رمز عبور!
صدای پای سریع و بریده بریده‌ای را از جایی که تا چند لحظه قبل از آن صدای زمزمه‌های توخالی به گوش می‌رسید شنید. یک نفر داشت به عمق تونل عقب‌نشینی می‌کرد. صدای خشن آرتیوم و لرزه‌ی اسلحه‌اش او را ترسانده بود. آرتیوم با عجله به سمت آتش برگشت و به پایوتر آندرویچ جواب داد:
- کسی جلو نیوند. جوابی هم داده نشد. فرار کردن.
- احمق! بهت دستور دقیق داده شده. اگه جواب ندن، فورا شلیک می‌کنی! از کجا می‌دونی کی بود؟ شاید موجودات تاریکی دارن بهمون نزدیک می‌شن! ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 علي معرف:  در يك كلمه: فوق‌العاده، بي‌نظير فضايي متفاوت از زندگي، جنگ و انسانيت