بخريد و بخوانيد ...
اعجوبه (شگفتی)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

اعجوبه (شگفتی)

(Wonder)
نویسنده: آر. جی. پلاچیو (R. J. Palacio)
ترجمه: پروین علی‌پور
ناشر: افق
سال نشر: 1402 (چاپ 12)
قیمت: 295000 تومان
تعداد صفحات: 442 صفحه
شابك: 978-964-369-982-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 49 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.61 امتیاز با رای 18 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'اعجوبه (شگفتی)':

آگوست پولمن با صورتی غیرطبیعی به دنیا آمده و به همین دلیل تا به حال به مدرسه نرفته است.
او حالا می‌خواهد وارد مدرسه‌ای جدید شود و کلاس پنجم را شروع کند و تنها آرزویش این است که با او مثل بچه‌ای معمولی رفتار شود.
ولی شاگردان مدرسه‌ی جدید نمی‌توانند از کنار صورت غیرعادی او عادی عبورکنند.
آیا او می‌تواند هم‌کلاس‌هایش را قانع کند که برخلاف ظاهر غیرعادی‌اش، بچه‌ای عادی و مثل آنهاست؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
(گروه سنی مخاطب این کتاب سنین 8 تا 12 سال در نظر گرفته شده است)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
" می‌دانم که یک پسر ده ساله‌ی عادی نیستم. منظورم این است که بدون شک کارهایم عادی است؛ مثلا بستنی می‌خورم، دوچرخه سواری می‌کنم، توپ‌بازی می‌کنم، و ایکس‌باکس دارم. تصور می‌کنم این چیزها مرا عادی می‌کند. و احساس می‌کنم عادی هستم. ولی در درونم می‌دانم که در زمین بازی، بچه‌ها از دیدن یک بچه‌ی عادی وحشت‌زده جیغ نمی‌زنند و فرار نمی‌کنند. می‌دانم که مردم به بچه‌های عادی در کوچه و خیابان خیره نمی‌شوند.
اگر چراغ جادو داشتم و می‌توانستم یک آرزو بکنم، آرزویم این بود که صورتی عادی داشته باشم تا هیچ‌کس به آن توجه نکند. آرزو می‌کردم که می‌توانستم در خیابان راه بروم بدون این‌که مردم با دیدن من سر برنگردانند. به‌نظر من تنها دلیلی که من عادی نیستم این است که دیگران مرا عادی نمی‌بینند ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 گلناز گرايلي:  عالی بود. سرمشقی برای جسارت و مهربانی

 علي مرادزاده:  عالی بود. خواندنش توصیه می‌شود.

 آوا فروتن:  اين كتاب به نظر من واقعا عالي و زيبا بود. واقعا تمام آن را مي‌شه احساس كرد. حتما بايد يك بار اين كتاب رو خواند.

 محسن مهدي‌فر:  کتاب اعجوبه حاصل تجربه شخصی نویسنده در برخورد به یک خانواده بوده است که فرزندشان مشکل داشته است. صحنه‌ای که در کتاب هم به تصویر کشیده شده است. کتاب روان و سرشار از سرزندگی و حرکت روبه جلو است. اعجوبه از آن کتاب‌هایی است که پدر و مادرها باید برای فرزندانشان قبل از خواب بخوانند و شاید اگر معلم‌ها هنوز دانش‌آموزها را درگیر موضوع انشا فلسفی علم بهتر است یا ثروت؟ نکرده‌اند بهتر است این کتاب را به آنها معرفی کنند.
... به نظر من تنها دلیلی که من عادی نیستم این است که دیگران مرا عادی نمی‌بینند(ص 6)
...مرا در آغوش کشید، خیلی خوشحال بود که من برگشته بودم . ولی از احساس خودم متعجب شدم. چون هیچ وقت او را این طوری ندیده بودم. احساسی بود که موجب شد از خودم متنفر بشوم. وقتی مرا از صمیم قلب بوسید تنها تنها چیزی که دیدم آب دهانش بود که از فکش آویزان شده بود و ناگهان من هم شدم مثل بقیه آدم‌ها که یا خیره می‌شوند یا سرشان را بر می‌گردانند. مشمئز شده، ترسان و وحشت‌زده.(ص 147)
...تعجب یکی از آن احساس‌هایی است که سخت می‌توان جلوش را گرفت؛ هم وقتی که بخواهید متعجب به نظر بیایید، اما متعجب نیستید و هم وقتی که متعجب هستید و نمی‌خواهید نشان بدهید.(ص 304)
...شاید کائنات یک بخت‌آزمایی باشد، ولی در انتها همه چیز را یک دست می‌کند. کائنات از تمام پرندگانش مواظبت می‌کند.(ص 335)
... با مزه است که گاهی برای چیزی آن قدر نگران هستید و بعد می‌بینید که اصلا مهم نبوده.(ص 352)
... به من نگاه کرد و گفت:اوگی همیشه آدم های عوضی تو دنیا هستن. ولی من و پدرت اعتقاد داریم که آدم‌های خوب تو دنیا بیشتر از آدم‌های بد هستن، و آدم‌های خوب مواظب همدیگه