بخريد و بخوانيد ...
فلسفه ترس
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

فلسفه ترس

(A Philosophy of Fear)
نویسنده: لارس اسوندسن (Lars Svendsen)
ترجمه: خشایار دیهیمی
ناشر: نشر گمان
سال نشر: 1401 (چاپ 13)
قیمت: 90000 تومان
تعداد صفحات: 237 صفحه
شابك: 978-600-91606-4-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 6 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'فلسفه ترس':

این کتاب نتیجه عصبانیت هرچه بیشتر من از سلطه‌ای است که ترس بر زیست جهان ما پیدا کرده است. کتاب‌هایی که بر اثر عصبانیت نوشته می‌شوند معمولا جدلی و مایه جروبحث هستند، و این کتاب هم از این قاعده مستثنا نیست. این کتاب حمله‌ای است به این گرایش که عملا همه پدیده‌ها را باید از منظر ترس مورد توجه قرار داد. یک خصیصه تناقض‌آمیز فرهنگ ترس این است که ترس درست زمانی سر بر می‌آورد که، با احتساب همه جوانب، زندگی ما نسبت به هر دوره تاریخی دیگری امن‌تر است. یکی از مهم‌ترین استدلال‌های من علیه فرهنگ ترس این است که این فرهنگ آزادی ما را کمتر و کمتر می‌کند.
... من در این کتاب می‌کوشم پرده از این راز بردارم که ترس چه جور احساسی است. چه نقشی در فرهنگ امروزین ما دارد، و از همه مهم‌تر چه استفاده‌های سیاسی از آن می‌شود. (برگرفته از پیشگفتار مولف کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"گذشتن از در بازرسی امنیتی در فرودگاه مثل گذر از آتش آزمون است. آدم را با حسرت به یاد ایام گذشته می‌اندازد، به یاد همین چند سال پیش، که می‌توانستی بعد از خالی کردن جیب‌هایت از سکه و کلید، یکراست از این در رد شوی. من غالبا همان روزی که به سفر می‌روم همان روز برمی‌گردم، برای همین بار من فقط یک کتاب است و دو سه ورق کاغذ نوی یک کیف. اما همیشه چیزی همراهم هست که همیشه خدا یک خطر امنیتی به حساب می‌آید: یک فندک. باید فندک را از جیبم دربیاورم، بگذارمش در یک کیسه پلاستیکی شفاف و جداگانه از زیر دستگاه ردش کنم، تا بعد پسش بگیرم از کیسه درش بیاورم و دوباره بگذارم توی جیبم. در سفرهای طولانی‌تر، آدم مجبور است چیزهای دیگری هم همراهش ببرد، مثل خمیردندان، اسپری زیربغل، و شامپو؛ و هر چیزی را که "مایع" محسوب می‌شود باز باید در یک کیسه پلاستیکی شفاف بگذاری حجمشان روی هم نباید از یک لیتر بیشتر باشد، و هر ظرف به نمایی نباید بیشتر از 100 سی‌سی باشد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!