شناسنامه محصول
بخشودن
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

بخشودن

(Forgiveness)
نویسنده: ایو گارارد، دیوید مک‌ناتون (Eve Garrard)
ترجمه: خشایار دیهیمی
ناشر: نشر گمان
سال نشر: 1399 (چاپ 7)
قیمت: 64000 تومان
تعداد صفحات: 240 صفحه
شابك: 978-600-91606-5-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 12 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'بخشودن':

در این کتاب ما نخست به دنبال رسیدن به فهمی روشن‌تر از این هستیم که بخشودن و گذشت چیست و البته در ضمن، فهمیدن اینکه بخشودن چه چیزی نیست و بعد می‌خواهیم وارسیم که چه هنگام بخشودن روا و موجه نیست و چه هنگام بخشودن روا و موجه و حتی شاید بر ما فرض و واجب است. سعی ما این است که دلایلمان برای بخشودن و نبخشودن تا جایی که ممکن است واضح و روشن باشد و سوال‌هایی را پیش کشیم که هرکسی در حقش بدی و ظلمی شده است از خودش می‌پرسد و می‌اندیشد که چه واکنشی باید نشان داد. این سوال‌ها بی‌تردید شامل حال همه ما می‌شود. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با عنوان "بحث و جدل درباره بخشودن" با این جملات آغاز می‌شود:
"فردی در میان خرابه‌های ساختمانی که با بمبی منفجر شده دراز به دراز افتاده است. او نجات خواهد یافت، اما دخترش که تکه پاره شده و در کنار او افتاده است، نه. دست دخترش را که در حال مرگ است در دست گرفته می‌فشارد. بعدا، وقتی که او را نجات دادند، می‌گوید تروریست‌هایی را که دخترش را کشته‌اند می‌بخشد و کینه‌ای از آنها به دل ندارد و آرزو نمی‌کند که به خاک سیاه بنشینند.
بسیاری از افراد این بخشودن بی‌قید و شرط را مطلقا به دیده تحسین می‌نگرند و حتی آن را عملی قدیس‌مآبانه به حساب می‌آورند چون آن فرد توانسته بر نفرت و خصومت خویش، که احساس و واکنشی طبیعی در قبال چنین حادثه هولناکی است، فائق آید. (در واقع امر هم نظر بسیاری از افراد چنین است، این واقعه‌ای است که برای گوردون ویلسون رخ داد. فردی که در بمب‌گذاری انیسکیلن در ایرلند شمالی دخترش را از دست داد). اما عده‌ای هم نمی‌توانند این کار را به دیده تحسین بنگرند و به دیده تحسین هم نمی‌نگرند. چون فکر می‌کنند بخشودن کسانی که عامدانه افراد بیگناه و بی‌دفاع را به قتل رسانده‌اند کار درست یا واکنش مناسبی نیست ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!