شناسنامه محصول
آرش و تهمینه

آرش و تهمینه

نویسنده: سیامک گلشیری 
ناشر: افق
سال نشر: 1398 (چاپ 3)
قیمت: 21000 تومان
تعداد صفحات: 152 صفحه
شابك: 978-964-369-810-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 36 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'آرش و تهمینه':

آرش که همراه با خانواده‌اش به پارک رفته، در تاریکی شب وارد کاخ متروک "هشت‌بهشت" می‌شود و به اتاقی عجیب راه پیدا می‌کند. در آنجا دختری به نام تهمینه ادعا می‌کند که قرار است همان شب شاه سلیمان به کاخ بیاید و به فرمان او پدر تهمینه را که یکی از سرداران شاه است گردن بزنند. آرش با سردرگمی پی می‌برد پا به جهانی گذاشته که فرسنگ‌ها از جهان خودش فاصله دارد و همین دستمایه‌ی اتفاقاتی ناخواسته است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"همین‌که پای‌مان را گذاشتیم توی پارک، لحظه‌ای تمام آسمان روشن شد و بعد صدای غرش‌آسای رعد و برق همه‌جا پیچید؛ آن‌قدر بلند بود که فکر کردم حالا زمین شکاف برمی‌دارد و همه‌ی ما را می‌بلعد. کمی بعد باران گرفت. قطره‌های درشت باران محکم به سروصورت‌مان می‌خورد. مادرم گفت: "برگردیم تو ماشین."
پدرم که دست خواهرم را گرفته بود، گفت: "کجا برگردیم! بذار بچه‌ها یه‌خرده بارون بخورن."
لبخندش را که دیدم، سرم را رو به آسمان بلند کردم و گذاشتم صورتم خیس خیس بشود. شنیدم که مادرم می‌گفت: "الان همه‌مون مثل موش آب‌کشیده می‌شیم."
چشمم به مردی افتاد که داشت با عجله از کنارمان رد می‌شد. چیزی را شبیه کیسه روی سرش گرفته بود و می‌رفت طرف در. مادرم گفت: "من مرجانو می‌برم تو ماشین. شماها بمونین زیر بارون." ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!