بخريد و بخوانيد ...
ننه یخی، پسر و تابستان

ننه یخی، پسر و تابستان

نویسنده: حمیدرضا نجفی 
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1393 (چاپ 2)
قیمت: 2000 تومان
تعداد صفحات: 134 صفحه
شابك: 978-964-391-660-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'ننه یخی، پسر و تابستان':

پسربچه‌ای به نام هانی، با شروع تعطیلات تابستان دچار حادثه شده و بطور موقت فلج می‌شود. هانی که به خاطر وضعیت‌اش در بیمارستان بستری شده از اینکه مجبور است به مدتی نامعلوم در بیمارستان بستری باشد،دلخور و ناآرام است. هانی در بیمارستان با صحبت‌هایی که عیادت‌کنندگانش می‌کنند از اتفاقات بیرون با خبر می‌شود و کم‌کم متوجه می‌شود که بستری شدن‌اش در بیمارستان باعث شده تا با خطر بزرگتری که او را تهدید می‌کرده، روبرو نشود ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"می‌گویند یکی از کارهای باحالی که خدا می‌کند این است؛ جای هر چیزی که می‌گیرد، یک چیز خوب‌تر می‌دهد. اما این چیز خوب‌تر برای من چه می‌توانست باشد؟
چهارده سالت باشد و اولین روز تابستان و فکر کنی که این تابستان مثل بقیه‌ی تابستان‌ها نیست. یک پروانه‌ی سبز و خاکستری به قول معلم علوم بی‌مانند (البته او این کلمه را هم به‌عنوان تنبیه به کار می‌برد)، بله، بی‌مانند از صبح بالای سر باغچه بپلکد و احتمالا روح نامردش هم خبر نداشته باشد از زبل‌خانی که در کمینش نشسته.
و زبل‌خان که من باشم هم بی‌خبر از پایان عمر زبل‌خانی‌اش تا ساعتی دیگر.
اولش پروانه را با برگ‌های شمعدانی لب حوض اشتباه گرفتم. پدرم حوض را تازه آب انداخته بود. هنوز خنکی هوای صبح اجازه‌ی آب‌تنی نمی‌داد. پدرم خانه نبود؛ برعکس همیشه، اما خدا مثل همیشه در تدارک کار جالبی بود که دست زبل‌خان بدهد. پسربچه‌ای که مثل هر همنوع سالمش بلد است به خوبی از دیوار راست بالا برود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!