بخريد و بخوانيد ...
این عادلانه نیست!! (گاستون پسر کنجکاو - 7)

این عادلانه نیست!! (گاستون پسر کنجکاو - 7)

نویسنده: ماتیو دولوبیه، ماری ابینه، کاترین پروتو 
ترجمه: فخرالدین نجاتی، حمیده موسوی
ناشر: نوشته (کتاب‌های خورشید خانوم)
سال نشر: 1397 (چاپ 4)
قیمت: 35000 تومان
تعداد صفحات: 24 صفحه
شابك: 978-964-9990-44-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 9 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'این عادلانه نیست!! (گاستون پسر کنجکاو - 7)':

گاستون در اطرافش چیزهایی می‌بیند و فکر می‌کند هیچکدام از آنها عادلانه نیست! مثلا این عادلانه نیست که یکی از هم‌کلاسی‌هایش همه مداد رنگی‌ها را برای خودش برمی‌دارد و اجازه استفاده از آنها را به بقیه نمی‌دهد. یا این عادلانه نیست که دوستش بیشتر از او تیله داشته باشد یا اسباب‌بازی‌های بهتری در اختیار داشته باشد. پدر و مادر و معلم گاستون در هر مورد سعی می‌کنند برای او توضیح بدهند که چی عادلانه هست و چی ربطی به عدالت ندارد. آنها تلاش می‌کنند گاستون را راهنمایی کنند تا "عدالت" را با مفاهیم دیگر شبیه به آن "قاطی نکند!"
نویسنده‌ها در بخش پایانی کتاب برای پدر و مادرها و معلم‌هایی که می‌خواهند از این کتاب استفاده کنند، آورده‌اند:
"... پیش از هر چیز لازم است تا ذهن کودکان را از آن چه که با عدالت در ارتباط نیست پاک‌سازی کرد. برخلاف آن‌چه کودکان تمایل به باور آن دارند، هر چیزی که باعث رنجش آنان می‌شود، لزوما غیرعادلانه نیست. برعکس برای رسیدن به هدف "اختصاص دادن سهم هرکس به او" به جنبه‌هایی از بی‌عدالتی برمی‌خوریم که اراده‌ی بشری هیچ نقشی در آن ندارد. کودکان باید این نکته را بدانند که زندگی، با هیچ کس منصفانه برخورد نمی‌کند ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 ساعد نقشبندي:  برای کنجکاوی هوشمندانه مخصوص کودکان مجموعه مناسبی است. با توجه با اینکه بسیاری از این سوالات برای بچه‌ها پیش می‌آید آدم می‌تواند به جای توضیح دادن شفاهی کاه شاید خسته و ناراحت از موضوع دیگری باشیم و به اشتباه راهنمایی کنیم می‌توانیم بچه را به سمت خواندن کتاب سوق دهیم و اگر هم توانایی مطالعه نداشته باشد خواندن ما هم برای اون یک الگوی درست رفتاری خواهد بود.