شناسنامه محصول
کتاب زلزله
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

کتاب زلزله

(After the Earth Quakes: Elastic Rebound on an Urban Planet)
نویسنده: سوزان الیزابت هاف (Susan Hough)
ترجمه: مهدی زارع، فرناز کامران‌زاد
ناشر: مازیار
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 40000 تومان
تعداد صفحات: 383 صفحه
شابك: 978-600-6043-04-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'کتاب زلزله':

... این کتاب با نگاهی ترویجی و همزمان تاریخی به مسئله زلزله پرداخته، و در عین حال به تحول علم زلزله‌شناسی همزمان با رویدادهای تاریخی - در نواحی مختلف جهان متمدن - با نگاهی علمی و ساده و بیانی جذاب برای قشر وسیعی از علاقمندان نسبت به موضوع زمین‌لرزه می‌پردازد.
... مطالعه این کتاب هم از نظر آشنایی با پدیده زمین‌لرزه و هم برای آشنایی تاریخچه‌ای با رخداد زمین‌لرزه‌ها و همچنین برای شناخت وضعیت لرزه‌خیزی جهان و به ویژه ایران، به همه علاقمندان توصیه می‌شود. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"زمین‌لرزه‌ها و پدیده‌های قابل انتظار هنگام وقوع، در ردیف ترسناک‌ترین حوادث طبیعی شناخته شده بشر قرار دارند. ناگهان در یک روز روشن یا بدتر در دل شبی تاریک لرزش شدیدی آغاز می‌شود که اثاثیه منزل را به هم می‌ریزد، ساکنان خانه‌ها از تخت به بیرون فرار می‌کنند، و کل خانه‌ها در پی خود فرو می‌ریزند. افرادی که از تکان‌های شدید زمین به هنگام زلزله آسیب جدی دیده‌اند، اغلب پس از حادثه تعریف می‌کنند که در هنگام زلزله پیش خود می‌گفته‌اند: دارم می‌میرم! هنگامی که گرد و خاک فرو می‌نشیند، تاثیر فوری زمین‌لرزه در یک جامعه شهری که ممکن است شدید باشد، آشکار می‌شود. خدمات آب و برق و گاز و تلفن شهر می‌تواند برای چندین روز قطع شود، امکان آتش‌سوزی هست، حتی چند ساختمان فروریخته روی مسیرهای عبوری می‌تواند عملیات امداد را کند و آمد و شد را تا ماه‌ها مختل کند. در سیاره‌ای که هرچه بیش‌تر مسکونی می‌شود، میلیون‌ها انسان در موقعیت خطرناکی ساکن شده‌اند. الگوهای سکونت در جهان با گوناگونی فراوان خود منجر به تمرکزهای جمعیتی در برخی از پهنه‌های بسیار خطرناک از نظر وقوع زلزله شده است ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!