بخريد و بخوانيد ...
آئین یهود از آغاز تا انحراف

آئین یهود از آغاز تا انحراف

نویسنده: عزت‌الله معظمی گودرزی 
ناشر: خانه تاریخ و تصویر ابریشمی
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 10000 تومان
تعداد صفحات: 170 صفحه
شابك: 978-600-5696-89-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'آئین یهود از آغاز تا انحراف':

عنوان فصل‌های کتاب به ترتیب عبارتند از: "شیطان و ابلیس در دین زرتشت و آغاز خلقت بشر"، "تغییرات در داستان آفرینش تورات"، "ابراهیم پدر یهود و اعراب قریش"، "بنی‌اسرائیل"، "موسی (ع)"، "پیامبران بی‌شمار"، "سرگذشت دین یهود بعد از بازگشت از بابل"، "آغاز بازنویسی تورات"، "حذف معجزات سلیمان"، "تاثیر باور فریسیان و صدوقیان"، و "پاسخ چند پرسش".
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"در کتابهای دینی زرتشتیان موجودی به نام ابلیس و شیطان وجود ندارد. آدم و حوا هم وجود ندارد. به جای آدم و حوا (اولین انسانها) مشی و مشیانه وجود دارد و به جای ابلیس و شیطان یک موجود به نام اهریمن که خالق اهریمنانی دیگر است. تفاوت ندارد. چون آدم و حوا و مشی و مشیانه اولین انسانها بر روی زمین بودند. کار و وظیفه ابلیس و شیطان هم با اهریمن و اهریمنان چندان تفاوت ندارد. زیرا کارشان گمراهی و تباهی و ویرانی است.
این تفاوت زبان و فرهنگ آریائی با سامی است. چون به جز زرتشت پیامبر و کتاب اوستا که زبان و فرهنگ آریائی دارد سایر پیامبران و کتاب‌های تورات و انجیل و قرآن زبان و فرهنگ سامی دارند.
یک تفاوت کوچک در اینجا یادآور می‌شوم که به موقع مناسب علت را توضیح خواهم داد.
در کتب دینی زرتشتیان اهریمن و اهریمنان وجود دارد. و اهریمنان همان مخلوقهای اهریمن هستند که به جهت یاری رساندن به خود خلق می‌کند.
اما در انجیل و قرآن شیطان و شیاطین و شیطانها وجود دارد. اما نگفته شده که شیاطین مخلوق شیطان و یا ابلیس هستند یا فرزندان شیطان هستند. و شیطان و ابلیس هم باید از یکدیگر تفکیک شوند. در موقع مناسب توضیح داده خواهد شد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!