بخريد و بخوانيد ...
تصویر دوریان گری
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

تصویر دوریان گری

(The Picture of Dorian Gray)
نویسنده: اسکار وایلد (Oscar Wilde)
ترجمه: رویا منجم
ناشر: علم
سال نشر: 1401 (چاپ 1)
قیمت: 85000 تومان
تعداد صفحات: 312 صفحه
شابك: 978-964-224-320-4
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 23 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.6 امتیاز با رای 5 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'تصویر دوریان گری':

دوریان گری خوش‌چهره‌ترین جوان دوران خویش بود و روزی که نقاش تابلویی از او کشید خود به زیبایی تصویرش حسادت کرد و حاضر شد روحش را به شیطان بفروشد، به شرط آن‌که خودش همیشه جوان بماند ولی در عوض تابلو رو به پیری گذارد ... و چنین شد که تا سالیانی دراز او همچنان جوان ماند. اما تابلو ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"نگارخانه پر بود از بوی گل‌های نسترن، و چون باد ملایم تابستانی در میان درختان باغ می‌جنبید، از میان در باز بوی تند گل‌های یاس، و یا عطر ظریف خارهای کبود-گل به درون می‌آمد. لرد هنری واتن که روی نیمکت پوشیده با خورجین‌های ایرانی لم داده بود و پیوسته سیگار دود می‌کرد، فقط می‌توانست پرتوی از شکوفه‌های عسلی رنگ و چون عسل شیرین لابورنوم را ببیند، که شاخه‌های لرزانش تحمل آن همه زیبایی شعله‌گون را نداشتند؛ گاه به گاه سایه‌ی پرندگان رقصی می‌کرد بر روی پرده‌های ابریشم توساه که روی پنجره‌ی بلند را گرفته بودند و کوتاه زمانی جلوه‌یی ژاپنی پدید می‌آورد، و لرد را به یاد نگارگران پریده رنگ توکیو می‌انداخت که از رهگذر هنر نقاشی که الزاما بی‌جنبش است، کوشش در القای جنبش و سرعت داشتند. وزوز بلند زنبورهای عسل که در طول چمن‌های ناچیده به سویی بال می‌زدند، و یا با اصراری بی‌تغییر گرداگرد گل‌های طلایی و غبار گرفته‌ی یاس رونده می‌چرخیدند، سکون را جابرانه می‌نمود. سر و صدای کم‌فروغ لندن همچون نت یک نواخت و کسالت بار ارگی از دور به گوش می‌رسید ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا و اینجا بیابید.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 مينا احمدي:  این کتاب، یک شاهکاره. داستانی که انسان رو عمیقاً به فکر فرومی‌بره! داستانی که اگرچه خیالی، اما واقعی‌ترین ماجرای زندگی همه‌ی ما انسانهاست. افول انسان از معصومیت به پلیدی دقیقاً پایانی همچون این کتاب، غم‌انگیز داره ...

 شهاب‌الدين بابانژاد شاني:  نمیشه ازین کتاب‌ها تعریف نکرد واقعا ... شاید شاید شاید اون چنان جذاب نباشند ولی به طور حتم حرفای زیادی دارند برا گفتن ... باید واقعا فکر کرد به حرفاشون.