بخريد و بخوانيد ...
او بازگشته است
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

او بازگشته است

(Look Who's Back)
نویسنده: تیمور ورمش (Timur Vermes)
ترجمه: مهشید میرمعزی
ناشر: نگاه
سال نشر: 1401 (چاپ 7)
قیمت: 110000 تومان
تعداد صفحات: 391 صفحه
شابك: 978-964-351-875-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 25 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.33 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'او بازگشته است':

داستان از آنجا آغاز می‌شود که آدولف هیتلر در میان یک زمین چمن در مرکز برلین از خواب بیدار می‌شود. ابتدا آشفته است و گمان می‌کند دچار توهم شده است. گروهی بچه که در حال بازی هستند او را می‌بینند اما نمی‌شناسند. هیتلر به شهر می‌رود و همچنان بر این عقیده است که جنگ ادامه دارد. با دیدن وضعیت شهر به این نتیجه می‌رسد که وضعیت رایش آلمان بهبود یافته است. در یک کیوسک روزنامه‌فروشی به دنبال روزنامه‌های تبلیغاتی زمان خود است و چشمش به تاریخ می‌افتد که 11 اوت 2011 را نشان می‌دهد. صاحب کیوسک با او وارد گفت‌وگو می‌شود و گمان می‌کند با یک بازیگر سر و کار دارد و نه خود هیتلر. در ادامه هیتلر به یک برنامه کمدی دعوت می‌شود. در این بین فیلم برنامه تلویزیونی او در یوتیوب هم قابل مشاهده است که هیتلر آن را ابزاری مناسب برای تبلیغات می‌بیند ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"به‌خاطر می‌آورم که بیدار شدم. شاید ساعات اولیه بعدازظهر بود. چشم‌ها را باز کردم و آسمان را بالای سرم دیدم. آبی بود و کمی ابرآلود. هوا گرم بود و فورا متوجه شدم که هوا نسبت به ماه آوریل، زیادی گرم است. حتی می‌شد آن را بسیار گرم نامید. همه جا نسبتا ساکت بود و بالای سرم هواپیماهای دشمن در حال پرواز نبودند، صدای ضدهوایی، اصابت بمب در این نزدیکی‌ها و آژیر خطر نمی‌آمد. همچنین متوجه شدم که خبری از ساختمان نخست‌وزیری رایش و پناهگاه پیشوا نیست. سرم را چرخاندم و دیدم که روی زمین افتاده‌ام. روی یک تکه زمین خالی که دورش را دیوارهای خانه‌های اطراف گرفته‌اند. روی بعضی از آنها نقاشی‌های کثیفی کشیده شده بود. خیلی عصبانی شدم و بلافاصله تصمیم گرفتم دونتیس را صدا کنم. ابتدا مثل آدمی که در حالت نیمه‌خواب باشد، احساس کردم دونتیس جایی در این اطراف و کنار من افتاده است، ولی بعد منطق و نظم بر احساسم غلبه کرد و فورا متوجه خاص بودن موقعیت شدم. معمول نیست که من زیر آسمان بخوابم ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا و اینجا بیابید.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 فربد عالمي:  هیتلر
نامی که در هر رسانه و جریده و فیلم و ... بیاید ترغیب به دنبال کردن ماجرای آن می‌شوم. ماجرای نابغه‌ای که نبوغش منهای کشتار، همیشه برایم ستودنیست. حتی در این اثر که تخیل نویسنده بر مبنای هجو و طنز نگاشته شده، نکات بسیاری در ستایش از هیتلر در آن نهفته است که حاکی از زیرکی نویسنده در پوشش طنز آن است.

 صفورا زواران حسيني:  هولناک. بیشتر از این که خنده‌دار باشه هولناکه. من رو یاد فیلم موج انداخت. در اون فیلم قصه معلم و شاگردهایی روایت میشه که موضوع کلاسشون فاشیسمه و برای اینکه ببینن واقعا فاشیسم میتونه برگرده یا نه شروع میکنن یک چیزهایی رو بازسازی کردن و بله، میتونه برگرده. این کتاب هم همینه.

 مجتبي ميرزا محمد:  کتاب براساس ایده‌ی جذاب شکل گرفته است. ولی متاسفانه ترجمه روان نیست و در خیلی موارد به نظر می‌رسد مترجم نتوانسته منظور نویسنده را انتقال دهد.