شناسنامه محصول
او رفت
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

او رفت

نویسنده: کاترین گیبو ( Catherine Guillebaud)
ترجمه: مهشید نونهالی
ناشر: قطره
سال نشر: 1390 (چاپ 2)
قیمت: 3000 تومان
تعداد صفحات: 136 صفحه
شابك: 978-964-341-399-6
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'او رفت':

سه ماه است که کلاریس توی خیابان زندگی می‌کند. در پاریس پرسه می‌زند و بیرون می‌خوابد و از رفتن به خانه‌اش که کاشانه‌ی کوچکی است در خیابان مزیر، امتناع می‌کند. اما به‌راستی از چه فرار می‌کند؟ از دوران کودکی حمایت‌شده بین شبانه‌روزی‌ای در سوئیس و خانه‌ای در کنار دریاچه‌ی ژنو؟ از خانواده‌ای متحد که در آن همه‌چیز صاف و بی‌مسئله به‌نظر می‌آید؟
او از پدر پیری که در ابراز نگرانی ناشی است و خاصه از مادری که ناتوانی‌اش در متاثر شدن غم‌انگیز است، روی می‌گرداند. آنگاه است که یادگیری تدریجی و دشوار عشق مادری آغاز می‌شود.
این رمان از روابط یک مادر و دخترش سخن می‌گوید آن‌گاه که عشق ناگفته است و حرکات قبل از آغاز شدن سنگوار می‌شوند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"شروع به زمزمه کرد، توی کوچه ... در اول نامحسوس بود. فقط حرکت خفیف لب‌ها. کلاریس، سر میز آواز نمی‌خوانند! از چنین چیزی نمی‌شود به سادگی خلاص شد. همان‌طور که نمی‌شود از نور فلزی‌ای خلاص شد که وقتی هوا طوفانی بود گاهی از طرف دریاچه می‌آمد. و نیز از روشنایی و سکوت، سکوت کوه‌هایی که مراقب‌اند، سکوت خانه‌های زیاده مرتب و چرخ‌های فلزپوش اتومبیل‌های سواری، چرخ‌های همیشه فلزپوش توی فضای خاکستری، چیزی بی‌تظاهر و اعیانی. بله، همین است. بی‌تظاهر و اعیانی. خصوصا بی‌هیچ موجی، بی‌هیاهو و بی‌فریاد. سکوت، فقط سکوت.
البته خشم دریاچه هم بود. وقتی که دوباره همان چیزی می‌شد که در حقیقت بود، یعنی گوری دهان‌گشوده. آن‌وقت، باد حرکت حقیقی دریاچه را به آن بازمی‌گرداند، حرکتی که از عمق می‌آید، حرکتی که گل‌ولای قزل‌آلاهای خال‌قرمز را مدام تکان می‌دهد، کفی خشمگین که بر سطح این گستره سربی می‌نشیند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!