شناسنامه محصول
یکی درباره دیگری (برخوردهای تاریخی)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

یکی درباره دیگری (برخوردهای تاریخی)

(Hello Goodbye Hello: A Circle of 101 Remarkable Meetings)
نویسنده: کریگ براون (Craig Brown)
ترجمه: حسن کامشاد
ناشر: نیلوفر
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 12000 تومان
تعداد صفحات: 234 صفحه
شابك: 978-964-448-569-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 18 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'یکی درباره دیگری (برخوردهای تاریخی)':

کتاب مجموعه‌ای است از شرح ملاقات چهره‌های معروف هنری، ادبی، سیاسی و ... با یکدیگر. نویسنده یک طنزنویس است بنابراین قطعات کتاب لحنی شوخ و شنگ دارند. با این حال مترجم کتاب و "دیگر منابع موثق" اشاره کرده‌اند که ین شرح ملاقات‌ها کاملا واقعی و مستند هستند و همگی آنها اتفاق افتاده‌اند!
بعضی از شخصیت‌هایی که شرح ملاقاتهایشان را در این کتاب می‌خوانیم به این قرار هستند: مریلین مونرو و نیکیتا خروشچف، تئودور روزولت و اچ. جی. ولز، وینستون چرچیل و لارنس الیویئر، سالوادور دالی و زیگموند فروید و ...
قطعه "مریلین مونرو برای نیکیتا خروشچف تنگ‌ترین لباسش را می‌پوشد" با این جملات آغاز می‌شود:
"مریلین مونرو در خانه ویلایی‌اش در هتل بورلی هیلز خود را مهیای ملاقات نیکیتا خروشچف، نخست‌وزیر شوروی، می‌کند. ابتدا که او را دعوت کرده‌اند نام میهمان افتخاری به نظرش آشنا نرسید، و رغبت به رفتن نداشت. اما استودیوی فیلم‌برداری به او گفت که در روسیه امریکا یعنی دو چیز: کوکاکولا و مریلین مونرو. این را که شنید تغییر رای داد. لنا خدمتکارش به یاد می‌آورد "از شنیدن این حرف ذوق کرد". مریلین به دختر خدمتکار می‌گوید که استودیو از او خواسته تنگ‌ترین و سکسی‌ترین لباسش را بپوشد "شاید چون در روسیه سکس چندان وجود ندارد".
تدارکات‌اش طولانی و مفصل است، از جمله یک ماساژ و یک آرایش مو و سپس مشاطه‌گری هنرمند. در نیمه کار، رییس فوکس قرن بیستم سر می‌رسد که اطمینان حاصل کند مریلین یکبار در عمرش سروقت بیاید. همان‌گونه که توافق شده، دختر خود را به زور و ضرب در لباس دکولته چسبانی جا می‌دهد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!