بخريد و بخوانيد ...
تلنگر

تلنگر

نویسنده: اردشیر رستمی 
ناشر: دنیای نو
سال نشر: 1402 (چاپ 1)
قیمت: 189000 تومان
تعداد صفحات: 299 صفحه
شابك: 978-964-2950-02-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 9 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'تلنگر':

"تلنگر" مجموعه‌ای از قطعات کوتاه است که اردشیر رستمی، نویسنده کتاب، پیشتر آنها را در سال 1384 در روزنامه آسیا منتشر کرده. هر روز، یک قطعه.
رستمی پس از چندی این "تلنگرها" را به تشویق دوستان‌اش در قالب کتاب آماده کرده. ضمنا از آنجا که او کاریکاتوریست و تصویرساز هم هست، در کتاب "تلنگر"، طرحی هم برای هر قطعه‌ی نوشتاری قلمی کرده است. این طرح‌ها در اکثر موارد به همان اندازه که قطعه‌ها خواندنی هستند، دیدنی از آب درآمده‌اند (شاید هم بیشتر!)
در قطعه "بدبختی‌های آدم" نویسنده اینگونه آورده است:
"ما زیاد از جهان طلبکار هستیم. در حالی که هیچ کاری برای آن انجام نداده‌ایم.
روزی یک ساعت درباره کاری فکر می‌کنیم و انتظار داریم صد ساعت بهره‌برداری کنیم! بعد هم که چیزی را به دست نمی‌آوریم شاکی می‌شویم.
نمی‌خواهم بگویم ذهن همه یکسان است. نه، بعضی آدم‌ها اگر یک ساعت درباره چیزی فکر کنند می‌توانند تاریخ آن را عوض کنند. اما آیا ما جزو آنان هستیم؟ این را هم از یاد نبریم که آن شخص مهم برای مهم و تاثیرگذار بودن سال‌های سال سختی کشیده.
جهان به اندازه‌ای به ما خواهد داد که ما به او داده‌ایم.
ما به اندازه بهایی که می‌پردازیم دریافت می‌کنیم، مگر کسانی که به قولی دمشان جایی بند است. البته دم داشتن هم خوب نیست چون به قول شاعر ترک: یک عمر باید آن را تکان بدهیم!"

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 شهرزاد فيروزبخت:  اردشیر رستمی انسان دوست‌داشتنی‌ای است با افکار و نگرش‌های زیبا که علاوه بر حرف‌های تاثیرگذار در این کتاب، طرح‌های جالبش در کنار هر نوشته متن‌ها رو بیش از پیش جذاب کرده