شناسنامه محصول
سالومه و خرگوشش

سالومه و خرگوشش

نویسنده: فریبا کلهر 
ناشر: سروش
سال نشر: 1392 (چاپ 2)
قیمت: 5000 تومان
تعداد صفحات: 136 صفحه
شابك: 978-964-12-0572-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 50 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'سالومه و خرگوشش':

سالومه می‌خواهد نویسنده بشود. او وقتی قصه‌های مرا می‌خواند با تعجب می‌پرسد که سوژه قصه‌هایم را از کجا پیدا می‌کنم. من هم جواب می‌دهم: از ناکجاآباد! سر به سرش می‌گذارم. اما واقعا به دختری که شیفته خرگوش و نویسندگی است چه جوابی می‌توانم بدهم؟ چطور می‌توانم به او ثابت کنم که سوژه لای دست و پا و یا توی خیابان و کوچه ریخته؟ فقط یکی باید جمعشان کند و سر و سامانی به آن‌ها بدهد ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"این قصه‌ای درباره خواهرزاده‌ام "سالومه" و خرگوش سفید کوچولوش است. خواهر من "سودابه"، فقط به خاطر این اسم سالومه را روی دخترش گذاشت که با حرف "س" شروع می‌شود. قبل از سالومه، "پگاه" به دنیا آمده بودو پدر پگاه که اسمش "پرویز" است، گفت: "باید اسمی روی دخترم بگذاریم که با حرف "پ" شروع شود."

این بود که اسم پگاه انتخاب شد. وقتی سالومه به دنیا آمد، خواهرم که نمی‌خواست از شوهرش عقب بماند، گفت که هر اسمی روی دختر دومش بگذارند، باید با حرف "س" شروع شود؛ این بود که بی‌آنکه به کتابهای تاریخ مراجعه کنند و ببینند سالومه در تاریخ چه موجود پلیدی بوده است، اسم سالومه را روی یک دختر معصوم و دوست‌داشتنی گذاشتند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!