بخريد و بخوانيد ...
شش سال
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

شش سال

(Six Years)
نویسنده: هارلن کوبن (Harlan Coben)
ترجمه: محمد عباس‌آبادی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1400 (چاپ 2)
قیمت: 115000 تومان
تعداد صفحات: 400 صفحه
شابك: 978-600-182-105-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 10 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'شش سال':

شش سال، جدیدترین اثر هارلن کوبن، نویسنده 51 ساله آمریکایی است که آثارش همواره مورد اقبال منتقدین و علاقه‌مندان به ژانر معمایی-جنایی واقع شده است. کوبن، از یک سو، تنها نویسنده‌ای است که هر سه جایزه معتبر ادبیات تریلر (آنتونی، ادگار و شاموس) را از آن خود کرده و از سوی دیگر، تمام آثار اخیرش در صدر جدول‌های فروش از جمله نیویورک‌تایمز قرار گرفته‌اند، به طوری که بیش از 50 میلیون نسخه از شش رمان آخر او در سراسر جهان به فروش رفته است. او در آخرین اثر خود، داستان جک فیشر را روایت می‌کند که شش سال پس از ازدواج زن مورد علاقه‌اش - ناتالی - با مردی به نام تاد، و تحمل شش سال رنج و عذاب عاطفی، با مشاهده آگهی فوت تاد به امید دیداری دوباره با عشق قدیمی‌اش بر سر مزار شوهر او می‌رود اما با زنی روبه‌رو می‌شود که 20 سال از ازدواجش با تاد می‌گذرد ... و قطعا ناتالی نیست. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
روی نیمکت عقب کلیسا نشسته بودم و شاهد ازدواج تنها زنی که در تمام زندگی‌ام دوستش داشتم با مردی دیگر بودم.
ناتالی با لباس سفیدی که پوشیده بود، بسیار زیبا شده بود. همیشه ظرافت و در عین حال استحکامی در زیبایی‌اش وجود داشت، و امروز روی صحن کلیسا چهره‌اش اثیری و مثل فرشته‌ها بود.
لب پایینی‌اش را گاز می‌گرفت. به یاد آن صبح‌هایی افتادم که با هم عشق‌بازی می‌کردیم و بعد او پیراهن آبی مرا می‌پوشید و با هم به طبقه‌ی پایین می‌رفتیم. در قسمت مخصوص خوردن صبحانه می‌نشستیم و روزنامه می‌خواندیم و او بالاخره دفتر طراحی‌اش را درمی‌آورد و شروع به طراحی می‌کرد. در حالی که تصویر مرا می‌کشید درست به همین شکل لب پایینی‌اش را گاز می‌گرفت.
انگار دو دست داخل سینه‌ام فرو رفتند، قلب نازکم را از دو طرف چنگ زدند و دو نیمش کردند ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 الهه اميني:  با خواندن فصل اول مخمصه می دانستم که هارلن کوبن به لیست نویسندگان مورد علاقه‌ی من اضافه خواهد شد و حالا پس از اتمام شش سال، نمی‌دانم چگونه از پس انتظار برای ترجمه‌ی کتاب‌های بعدی او بر بیایم.
در شش سال نیز بار دیگر ترس و درماندگی را در تک تک صفحات حس کردم و بار دیگر نویسنده توانست مرا متعجب کند. شاید یکی از دلایلی که کتاب‌های کوبن نسبت به چایلد برایم هیجان‌انگیزترند این باشد که قهرمانان داستان او، اگر بتوان چنین نامی بر روی آنان نهاد، افرادی معمولی هستند که ناگهان در شرایطی پیچیده قرار می‌گیرند و بین تسلیم شدن یا مقاومت، مقاومت را انتخاب می‌کنند، نه یک سرگرد آموزش‌دیده که از پس همه چیز بر میاید. البته از آن جایی که ترجمه‌ی اثر دیگری از کوبن معلوم نیست دوباره کی وارد بازار شود، فعلا باید با یک سرگرد آموزش‌دیده بسازم.