شناسنامه محصول
ساوانا
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

ساوانا

(Girls to the Rescue #1)
نویسنده: بروس لانسکی (Bruce Lansky)
ترجمه: سعیدا زندیان
ناشر: محراب قلم
سال نشر: 1392 (چاپ 2)
قیمت: 3800 تومان
تعداد صفحات: 127 صفحه
شابك: 978-964-323-766-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 32 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'ساوانا':

کتاب مجموعه‌ای از داستانهای مختلف است که قهرمانان هریک دخترهای کودک یا نوجوان هستند. هرکدام از قهرمانان این قصه‌ها به کشور و فرهنگ خاصی تعلق دارند. کشورهایی همچون آمریکا، استرالیا، آفریقا، آسیا و نقاط دورافتاده‌ی جنگلی. قهرمان‌های داستانهای کتاب، جسارت و ارزش وجودی دختران در نقاط مختلف دنیا را به نمایش می‌گذارند و خلاقیت و هوش سرشار آنها را به رخ می‌کشد.
مقاومت و تسلیم نشدن در برابر مشکلات و اراده‌ی راسخ قهرمانان این قصه‌ها و رویارویی با هرآنچه که آدمی را ناامید و سست می‌کند، جوهره‌ی اصلی داستان‌های این مجموعه است.
شما در هر داستان با دختری آشنا می‌شوید که شاید همسن و سال خودتان باشد. دختری ده ساله، یازده ساله، دوازده ساله که داستان زندگی‌اش را بی‌اغراق برایتان تعریف می‌کند. داستان‌ها را که بخوانید و صبر و فداکاری، امیدواری و دلگرمی به زندگی را حس کنید. (برگرفته از مقدمه کتاب)
اولین داستان کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"روزی روزگاری در شهر پالرمو در جزیره‌ی سیسیل ایتالیا، کفاش فقیری با دختر کوچکش، کارلا، زندگی می‌کرد. کفاش با مهارت زیاد کفش‌ها و صندل‌های چرمی خوبی درست می‌کرد و در بازار نزدیک خانه‌اشان می‌فروخت. کارلا در مغازه به پدرش کمک می‌کرد و کفش‌های ظریف و قشنگ چرمی را آنقدر واکس می‌زد تا برق می‌افتادند. یک روز کفاش کفش‌ها را در گاریش ریخت و بعد از بستن اسب‌ها به دخترش گفت: " کارلا، دعا کن شانس بیاورم. دارم به بازار می‌روم. امیدوارم قبل از تاریک شدن هوا با جیب‌های پر از پول برگردم."
کارلا که دعا می‌کرد پدرش زود برگردد او را بوسید و دور شدنش را تماشاکرد."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 آوا فروتن:  اين كتاب داستان‌هاي جالبي را در مورد ازخودگذشتگي بيان مي‌كرد كه در ضمن آموزشي بودن آن بسيار زيبا بود و ارزش چند بار خواندن را هم داشت.