بخريد و بخوانيد ...
این وبلاگ واگذار می‌شود

این وبلاگ واگذار می‌شود

نویسنده: فرهاد حسن‌زاده (Farhad Hasanzadeh)
ناشر: افق
سال نشر: 1401 (چاپ 9)
قیمت: 70000 تومان
تعداد صفحات: 144 صفحه
شابك: 978-964-369-879-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 29 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'این وبلاگ واگذار می‌شود':

داستان را درنا، دختر نوجوانی که علاقه به داستان‌نویسی دارد، در وبلاگش می‌نویسد. او بطور تصادفی دفتر خاطرات کسی به دستش افتاده که در روزهای اول جنگ ایران و عراق نوجوان بوده و در آبادان زندگی می‌کرده است. حالا پس از گذشت سال‌ها، درنا این خاطرات را بخش بخش در وبلاگش منتشر می‌کند.
در این نوشته‌ها زال، پسر نوجوان آن سالها، تعریف می‌کند که چطور همسایه‌شان توران خانم، هنگام ترک آبادان به همراه خانواده‌اش کلید خانه‌اش را به او می‌سپارد. چند روز بعد که اوضاع وخیم‌تر می‌شود و عراقی‌ها به شهر نزدیک‌تر می‌شوند، صاحب‌کار زال تصمیم می‌گیرد که او هم از آبادان خارج شود. اما زال دلش نمی‌خواهد آنجا را ترک کند چون خانه‌ی توران خانم بدستش سپرده شده و نسبت به آن احساس مسئولیت می‌کند …
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"سلام.
به وبلاگ من خوش اومدین. به وبلاگ "دسته کلید". این‌جا با همه‌ی وبلاگ‌هایی که تا حالا دیدین و خوندین فرق داره. این وبلاگ داستان داره. داستانش هم داستان داره. شاید داستان داستانش هم داستان داشته باشه. بهتره از این جایی که هستید تکون نخورین و با من بیایین تا شما رو ببرم به یه جای توپ و یه داستان خفن مهمون‌تون کنم. شاید یه علامت سوال به این گندگی ؟ رو سرتون سبز بشه و بپرسید جریان چیه؟ جریان این وبلاگ، جریان من، و داستانی که می‌خواهم بهتون بگم. راستش نمی‌دونم چه‌طور شروع کنم.
می‌شه این‌جوری شروع کرد: من درنا هستم. 16 سالمه و عضو کتابخانه‌ی کانون پرورش فکری هستم. داستان می‌نویسم و مثل ملخ‌ کتاب می‌خورم ... نه. این‌جوری خیلی ضایع است. این وبلاگ که درباره‌ی من نیست. وبلاگ خودم اسمش یه چیز دیگه‌س ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 علیمحمد قضاوی:  این کتاب کتابی بسیار زیباست و ارزش خرید را دارد. به همه خرید این کتاب را پیشنهاد می‌کنم.