بخريد و بخوانيد ...
من زنده‌ام

من زنده‌ام

نویسنده: معصومه آباد 
ناشر: بروج
سال نشر: 1393 (چاپ 48)
قیمت: 20000 تومان
تعداد صفحات: 552 صفحه
شابك: 978-964-8683-82-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 3 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.5 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'من زنده‌ام':

نویسنده کتاب در حال حاضر یکی از اعضای شورای شهر تهران است. او طی دوران جنگ تحمیلی به مدت 4 سال در زندان‌های عراق اسیر بوده و این کتاب شرح ماجراهای دوران اسارت اوست.
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"به روزهای دور نگاه می‌کنم؛ به اولین لحظات حرکت قطار زندگی از مبدا کودکی‌ام. قطاری که در هر پیچ، بارش سنگین‌تر می‌شود. باری پر از خاطره، لبخند، گریه، درد، شادی، عشق و عشق و عشق.
امروز در پس روزهای رفته، در جست‌وجوی کودکی‌ام، آبادان را در ذهن مرور می‌کنم و در کوچه‌های شهر زیر آفتاب داغ که قدم می‌زنم گونه‌هایم سرخ و پیشانی‌ام عرق کرده و تب‌دار می‌شود.
طعم خاطرات کودکی‌ام به طعم خرما می‌ماند؛ دلپذیر و شیرین. قطار زندگی را به عقب برمی‌گردانم تا به اولین واگن آن برسم. به واگن بچگی‌هایم.
هنوز صدای خنده‌ی بچه‌ها به گوش می‌رسد. می‌دوم تا گمشده‌هایم را پیدا کنم. چقدر در این سال‌ها همه چیز عوض شده است. من به دنبال روزهای پنجاه سال پیش هستم. تنها نیم قرن از آن خاطرات گذشته اما گویی، قرن‌ها با امروز فاصله دارد ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا بیابید.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 سارا ايزدي:  چند صفحه‌ی اول رو دوست نداشتم اما بعد کم کم وارد داستان شدم طوری که یک شب تا صبح بیدار موندم تا ببینم چی میشه؟! آنقدر خوب زندان‌ها و اردوگاه‌های مختلف رو توصیف کرده بود که حس می‌کردم زندانی‌ام و پا به پای معصومه و مریم و فاطمه و حلیمه برای آزادی لحظه‌شماری می‌کردم، انگار من پنجمین نفر بودم! همچنین خانم آباد به چیزهایی اشاره کرده بودند که من و خیلی‌های دیگه تابحال بهشون دقت نکرده بودیم. مثلا اینکه از روز اول جنگ مردم تصورشون بر این بود که تا چند روز دیگه جنگ تموم میشه! نویسنده بخوبی من رو با خودش همراه کرد و ذره ذره ناامیدی از پایان جنگ و بعد ناامیدی از آزادی رو باهاش تجربه کردم. من اصلا اهل کتاب‌های دفاع مقدس نبودم و فکر می‌کردم چون فیلم‌های زیادی در این مورد دیدم دیگه نباید کتاب هم بخونم! این اولین کتابی بود که با چنین موضوعی می‌خوندم. واقعا عالی بود. تنها ایرادش از نظر من توضیحات زیادی بود که هرازگاهی داشت اما اونقدر تو ذوق نمی‌زد.