شناسنامه محصول
دختر بخت
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

دختر بخت

(Daughter of Fortune)
نویسنده: ایزابل آلنده (Isabel Allende)
ترجمه: اسدالله امرایی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1399 (چاپ 10)
قیمت: 130000 تومان
تعداد صفحات: 431 صفحه
شابك: 978-964-91984-7-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 33 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.25 امتیاز با رای 4 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'دختر بخت':

دختری سر راهی در شیلی دم در خانه رز و جرمی خواهر و برادر انگلیسی مجرد و پولداری قرار می‌گیرد. رز به این دختر علاقه‌مند شده و او را به فرزندخواندگی قبول می‌کند . الیزا در این خانواده سرشناس بزرگ می‌شود. ماجراهای الیزا وقتی شروع می‌شود که عاشق یکی از کارمندان فقیر و بی‌اصل و نسب جرمی به نام خواکین می‌شود.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"هر آدمیزادی با ویژگی‌های منحصر به فرد به دنیا می‌آید؛ الیزا سامرس هم از همان اول زندگی‌اش متوجه شد که دو ویژگی بارز دارد: حس بویایی نیرومند، و حافظه‌ای قوی. از اولی برای امرار معاش استفاده می‌کرد و از دومی برای یادآوری و مرور عمری که گذرانده بود - حالا اگر دقیق و مو به مو و راستاراست نبود دست کم روشنایی شهود شاعرانه‌ی طالع‌بین‌ها را که داشت. چیزهایی که فراموش می‌کنیم شاید هرگز اتفاق نیافتاده باشد، اما او خاطرات زیادی داشت، چه واقعی، چه خیالی، و این به دو بار زندگی کردن می‌ماند. به دوست معتقد و یک‌رنگ خود تائوچی ین می‌گفت که حافظه‌اش به بار کشتی شبیه است؛ کشتی‌ای پر از جعبه و بشکه و کیسه‌هایی که سرشار از خاطرات اوست. موقع بیداری، پیدا کردن چیزی مشخص توی آن بازار شام مشکل بود، ولی وقت خواب می‌توانست، درست همان‌طوری که مامافریتسیا در طول شبهای آرام دوران کودکی به گوشش می‌خواند، همان موقعی که واقعیت به مرکب رنگ پریده‌ای می‌مانست. وارد کوی رویاهایش می‌شد و در طول راه‌های آشنا قدم می‌زد و با دقت تمام برمی‌گشت مبادا که بلور نازک تخیلاتش در برخورد با روشنایی تند ترک بردارد ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا بیابید.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 وحيده اسدي:  هم شیوه روایت داستان و هم تکامل شخصیت‌ها به مرور زمان و پیش رفتن ماجرا عالی بود. قطعا جز کتابهایی هست که دخترها نه تنها قبل بیست و پنج سالگی بلکه بعدش هم باید بخونن :دی

 الهه سعادتي:  ممنون از جیره کتاب کتاب خوبی بود فقط از لحاظ املایی و نگارشی احساس میکنم یه جاهایی ایراداتی داشت ... داستان جالب بود دوست داشتم خصوصا که از این نویسنده قبلا هم کتاب خونده بودم.