شناسنامه محصول
نقش پنهان

نقش پنهان

نویسنده: محمد محمدعلی 
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 10000 تومان
تعداد صفحات: 227 صفحه
شابك: 978-964-8944-89-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'نقش پنهان':

در این داستان نویسنده کتاب نگاهی گذرا به تاریخ معاصر کشورمان دارد. وقایع کتاب از سال‌های پایانی حکومت پهلوی آغاز شده و با وقوع انقلاب تا سال‌های آغاز جنگ ایران و عراق ادامه می‌یابد.
قصه با قتل پدر قهرمان اصلی داستان آغاز می‌شود. قاتل مشخص است و تمامی شواهد لازم نیز موجود، اما دادگاه به دلایلی از صدور حکم سر باز می‌زند. قهرمان داستان که راوی قصه نیز هست در این میان در باورهای پیشین خویش دچار شک و تردید می‌شود، درصدد کشف حقایق و روابط پنهان برمی‌آید و خواننده را نیز همراه با خویش با تعلیق حاضر در ساختار داستان درگیر می‌سازد.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"... هروقت روی بام کاهگلی خانه قدیمی ما باران می‌بارید، لکه‌های بزرگی روی سقف پیدا می‌شد. آن شکلها که از سقف به دیوار می‌سرید، همیشه یک جور نبود. گاهی شبیه پرنده‌ای بود که می‌گفتند، پشت کوه قاف زندگی می‌کند، گاهی هم با مرور زمان شکل پیرزنی گیس سفید می‌شد که موقع شانه زدن موهایش کرکهایی تو آسمان پخش می‌کرد و مثل برف می‌بارید.
سالها بعد، وقتی پدرم را در سالگرد یک جشن دولتی کشتند، آن صورتهای جا مانده از زنگاب، شکل عوض کردند. یک بار در آن دیدم، مردی با ریشی پهن و سیاه، خنجری بر پهلوی جوانی سفید‌جامه فرو کرده و با نظاره بر غروب آفتاب، مرگ او را انتظار می‌کشد، انگار می‌ترسید از روی سینه جوان برخیزد و جوان دوباره جان بگیرد ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا و اینجا و اینجا و اینجا بیابید.

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!