شناسنامه محصول
میعاد در سپیده‌دم
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

میعاد در سپیده‌دم

(Promise at Dawn: A Memoir)
نویسنده: رومن گاری (Romain Gary)
ترجمه: مهدی غبرایی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1400 (چاپ 8)
قیمت: 133000 تومان  113000 تومان
تعداد صفحات: 471 صفحه
شابك: 978-964-5757-07-4
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 9 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'میعاد در سپیده‌دم':

کتاب در واقع زندگی‌نامه نویسنده است و تلخی‌ها و شیرینی‌های آن چه بسا به زندگی نسل ما نزدیک باشد.
نویسنده در اینجا از روابط شورانگیز خود با مادرش و عشق مادر و فرزندی و عشق‌های دیگر و حسرت‌ها، رویاها و ماجراجویی‌های خود در خلال جنگ جهانی دوم سخن به میان آورده و موفقیت‌ها و شکست‌های خود را، که زیر سایه سنگین و خردکننده مادری با اراده نصیبش شده، شرح داده است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب با کمی تلخیص)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"تمام شد. کرانه‌ی بیگ‌سور سرد و خالی است و ماسه‌ی نرم با تن فرو افتاده‌ام مهربان. مه برخاسته از دریا همه چیز را جز خاطره‌ها محو می‌کند. بین اقیانوس و آسمان دکلی پیدا نیست. در برابرم بر صخره‌ای هزاران پرنده نشسته‌اند و بر صخره‌ای دیگر، خانواده‌ای از خوک‌های آبی. پدر که یک ماهی در دهان دارد از میان امواج پدیدار می‌شود: براق و فداکار. کاکایی‌ها غالبا چنان نزدیک به من برزمین می‌نشینند که نفس در سینه حبس می‌کنم و اشتیاقی قدیمی بار دیگر در دلم بیدار می‌شود. حالاست که از سر و کولم بالا بروند. پرهاشان را به گردن و چهره‌ام بفشارند و مرا یکسره بپوشانند ... در چهل و چهار سالگی هنوز هم رویای محبت تام و تمام مجذوبم می‌کند. همان جا که افتاده بودم آن قدر بی‌حرکت دراز کشیدم که قره غازها و پلیکان‌ها گردم حلقه زدند. درست پس از طلوع آفتاب، یک خوک آبی خود را به دست امواج سپرد و تا پیش پایم آمد. دمی آن جا ماند، باله‌هایش را بلند کرد و پیش از بازگشت به دریا به من خیره شد. تبسمی بر لب آوردم، اما او با نگاهی جدی و محزون به من خیره شده بود ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 صفورا زواران حسيني:  طول کشید تا تمامش کردم. عالی شروع می‌شود و عالی و نفس‌گیر تمام می‌شود، همان طور که از یک نویسنده زبردست انتظار می‌رود. اما به خاطر توصیف‌ها و حرف‌های طولانی از فکرها و نگاه نویسنده به ماجراها گاهی حوصله‌ام سر می رفت.