شناسنامه محصول
زیر ناودان طلا (سفرنامه زیارت یک کودک)

زیر ناودان طلا (سفرنامه زیارت یک کودک)

نویسنده: نجف علی مهاجر 
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1391 (چاپ 3)
قیمت: 3500 تومان
تعداد صفحات: 87 صفحه
شابك: 978-964-391-264-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'زیر ناودان طلا (سفرنامه زیارت یک کودک)':

سفرنامه کودکی 8 ساله که در سال 1307 هجری شمسی به همراه پدرش از مراغه به راه می‌افتد تا به زیارت کربلا برود. راوی که در هفتاد و یک سالگی خاطرات خود را از این سفر روایت می‌کند، مشاهدات خود و اتفاقات مسیر سفر را با دقت برای خواننده بازگو کرده است.

فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"یاد آن روزها بخیر. روزهایی که هشت سال بیشتر نداشتم و در شهر زیبا و خوش آب و هوای مراغه زندگی می‌کردم؛ شهر سرسبزی در آذربایجان شرقی که زمینهایش پوشیده از درخت بود و باغهای بزرگ انگور، خیابانهای کوتاه و کوچه‌های تنگ و پیچ در پیچش، از هر طرف به باغی می‌رسید. شهر دوره کودکی من آن‌قدر زیبا بود که بیشتر به رویا شبیه بود تا به واقعیت. شاید به خاطر همین است که خیلی شبها خواب مراغه آن زمان را می‌بینم! خواب زمانی که هشت ساله بودم و برای اولین‌بار به زیارت کربلا رفتم.

حالا که خوب فکر می‌کنم، می‌بینم که همه چیز روشن و واضح به یادم می‌آید. عجیب است، انگار همین دیروز بود! با اینکه موهای سفید و کمر خمیده دارم، وقتی خوب به آن روزگار فکر می‌کنم، احساس می‌کنم پسربچه‌ای هستم با موهای زرد بلند که قیافه دخترانه‌ای دارد و در دنیای روشن کودکی غمی ندارد جز اینکه به کربلا برسد و موهای بلندش را کوتاه کند. شاید مزه شیرین زیارت، آن روزها را برای من تا این حد زنده و روشن نگه داشته است ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!