شناسنامه محصول
داستانها و قصه‌ها

داستانها و قصه‌ها

نویسنده: مجتبی مینوی (Mojtaba Minovi)
ناشر: خوارزمی
سال نشر: 1380 (چاپ 3)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: 279 صفحه
شابك: 964-487-037-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 5 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'داستانها و قصه‌ها':

کتاب مجموعه‌ای است متنوع از داستانها و مطالب به قلم مینوی یا دیگر نویسندگان شناخته شده و نشده که او مطالبشان را ترجمه کرده است. از میان نویسندگانی که در این کتاب از آنها داستان یا مطلبی آمده می‌توان به سامرست موام، ایبسن، سلمان ساوجی، آنتوان چخوف، گوته و گی‌دوموپاسان نام برد.
نویسنده در مقدمه کتاب چنین آورده است:
"عمر دوباره آدمی نوشته و گفته اوست که به اخلاف می‌رسد و یاد او را در اذهان تازه می‌دارد! و غالب این نوشته‌ها که اکنون در این مجلد آمده است خود نیز وارد مرحله عمر دوباره می‌گردد زیرا که پیش ازین در مجلات مختلف منتشر شده بود. بدین دو سبب بود که به پیشنهاد یکی از دوستان ارجمند عنوان یکی از قصه‌های مندرج در این جلد اول را عنوان کلیه سلسله گفتارها و نوشته‌ها قرار دادم.
بعضی از اینها نمونه‌هایی است از ادبیات مشرق و مغرب که به طریق ترجمه یا اقتباس یا تلخیص یا تجدیدتحریر، بنده بازگو کرده‌ام و چندتائی هم انشای خود بنده است. اگر در سبک‌تحریر این مجموع دقت شود ملحوظ خواهد شد که تنوع در ان همان اندازه است که در سبک نوشته‌های اصلی موجود بوده است، از انشائی به‌سبک ادبی بلیغ تا تحریر ساده‌ای نزدیک به‌زبان تقریر و مکالمه عادی. روی سخن در این نوشته‌ها با خوانندگان عاری از تخصص بوده است و سعی شده است طوری انشا شود که هرجمله‌ای به‌مجرد خوانده‌شدن مفهوم گردد و عده هرچه بیشتری بدون زحمت و احتیاج به تدبیر بسیار آنها را ادراک کنند. اگر در ضمن بعضی الفاظ از مصطلحات محاوره عمومی هم در تحریر بکار رفته باشد خویشتن را محتاج عذرخواهی نمی‌دانم چون قصد و عمد در کار بوده است ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 رضا نقاش:  کتاب خوب و سرگرم کننده‌ای است، تقریبا از همه جا و همه موضوعات داستان دارد. بیشتر داستان‌ها از مجله یغما هستن. در انتهای بعضی داستانها چند بیت شعر آورده شده که اشعار خوبی هستند. داستانها گاهی از چند صفحه تا چند خط می‌باشند. خوراک مطالعه قبل از خواب هستش. در کل کتاب خوبی است و جایش در هر کتابخانه‌ای خالی هست.