شناسنامه محصول
کارنامه
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

کارنامه

(The Report Card)
نویسنده: اندرو کلمنتس (Andrew Clements)
ترجمه: مرجان ظریف صنایعی، افسانه سلیمانی مختاری
ناشر: دیبایه
سال نشر: 1397 (چاپ 2)
قیمت: 10000 تومان
تعداد صفحات: 158 صفحه
شابك: 978-600-5613-16-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 8 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'کارنامه':

نورا رولی یک نابغه است اما کسی این را نمی‌داند. او که حالا در کلاس پنجم درس می‌خواند، تا به حال طوری رفتار کرده که هیچ‌کس متوجه هوش سرشار او نشود. او تصمیم دارد این راز را هم‌چنان پیش خود نگه دارد.
نورا که عمدا برای ثابت کردن موضوع خاصی نمرات بدی گرفته است دیگر یک بچه‌ی معمولی هم به حساب نمی‌آید. چون معیار ارزش‌یابی همه نمره است، اما اتفاقاتی باعث می‌شود راز او برملا شود و همه چیز به هم بریزد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"چون عصر جمعه بود، فقط پانزده بچه در اتوبوس آخر بودند. من و استفان تقریبا ته اتوبوس نشسته بودیم و او با سوال‌هایش کلافه‌ام می‌کرد: "یالله نورا، من کارنامه‌ام را نشانت دادم. می‌خواهم ببینم نمره‌ی ریاضی من بیشتر شده یا تو. بگذار نمره‌ات را ببینم. زود باش."
گفتم: "نه، نه، یعنی نه. کارنامه‌ام را نشانت نمی‌دهم. شاید مجبور باشم مدرسه بروم و هر وقت گفتند بنشینم امتحان بدهم، اما برای نشان دادن کارنامه انتخاب با خودم است و الان نمی‌خواهم آن را نشانت بدهم. شاید دوشنبه! "
استفان بهترین دوست من است، ولی فکر نمی‌کنم نظر او هم این باشد که من بهترین دوستش هستم. مطمئنم اگر یکی دیگر از دوستانش در اتوبوس بود، اصلا پیش من نمی‌نشست. می‌دانید، در کلاس پنجم بهترین دوست یک پسر، نباید دختر باشد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!