شناسنامه محصول
خلا موقت
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

خلا موقت

(The Casual Vacancy)
نویسنده: جی.کی. رولینگ (J. K. Rowling)
ترجمه: ویدا اسلامیه
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1398 (چاپ 5)
قیمت: 105000 تومان  89000 تومان
تعداد صفحات: 752 صفحه
شابك: 978-600-182-094-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 5 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.5 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'خلا موقت':

این کتاب اولین اثری است که خانم رولینگ پس از مجموعه‌ی بسیار موفق کتاب‌های "هری پاتر" منتشر می‌کند (نسخه انگلیسی آن اولین‌بار در سال 2012 به بازار آمده). همچنین این اولین باری است که نویسنده‌ی معروف برای مخاطبین بزرگسال رمانی نوشته و منتشر کرده است.
داستان کتاب در شهر کوچکی به نام پگفورد می‌گذرد. زمانی که یکی از اعضای شورای بخش بطور ناگهانی فوت می‌کند، جایی خالی (همان "خلا موقت" یا Casual Vacancy) در شورا باز می‌شود و تصاحب این جای خالی بهانه‌ای می‌شود تا اهالی این شهر کوچک به جان هم بیافتند و ارتباط‌های پنهان و اهداف ناگفته‌شان برملا شود ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"بری فیربرادر نمی‌خواست برای صرف شام بیرون برود. در بیش‌تر ساعات تعطیلات آخر هفته، سردرد شدیدی را تحمل کرده بود و به زحمت می‌کوشید مقاله‌ای را در موعد مقرر برای روزنامه‌ی محلی آماده کند.
همسرش هنگام صرف ناهار، کمی سرسنگین و کم‌حرف بود و بری چنین نتیجه گرفت که کارت تبریک سالگرد ازدواجشان از این جرمش نکاسته که از صبح تا ظهر در اتاق مطالعه مانده بوده است. این‌که در تمام این مدت درباره‌ی کریستال می‌نوشته که مری از او نفرت داشت ولی خلاف آن را وانمود می‌کرد نیز سودی به حالش نداشت.
برای این‌که سر صحبت را باز کند، به دروغ گفت:
- مری، امشب می‌خوام برای شام ببرمت بیرون. نوزده ساله، بچه‌ها! نوزده سال گذشته و مادرتون روز به روز خوشگل‌تر شده.
مری با این حرف نرم شده، لبخند زده بود. بنابراین بری به باشگاه گلف زنگ زد. چرا که هم نزدیک بود هم مطمئن بودند می‌توانند در آن‌جا میزی رزرو کنند. مری می‌کوشید از راه‌های جزیی و پیش‌پاافتاده، همسرش را خوشحال کند زیرا بعد از نزدیک به دو دهه زندگی مشترک، تازه فهمیده بود چه مواقع بسیاری در امور مهم و جدی، او را رنجانده بوده است ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 محمدامین صالحی:  در یک کلام فوق‌العاده
1: جزییات به زیبایی به تصویر درآمده 2: نویسنده روابط بین اشخاص رو خیلی ملموس و واقع‌پذیر توصیف کرده و در نهایت مترجم نیز به زیبایی توانسته هنجارهای اخلاقی (چون در بعضی قسمت‌های کتاب مواردی وجود دارد که در مغایرت با ارزش‌های اخلاقی ماست) را در ترجمه خود رعایت کند در حالی که به محتوای کتاب
لطمه نخورد... خواندن این کتاب را به همه توصیه می‌کنم تا با سبک زندگی مضمحل غربی آشنا شوند!!!!